BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Σπάνιο: Επιμέρους σκορ 31-3 και ανατροπή!

Θύμα της Λιετκαμπέλις ο Κεραυνός Λευκωσίας

Basketball Champions League: Θύμα επικής ανατροπής έπεσε ο Κεραυνός Λευκωσίας.

Η κυπριακή ομάδα προηγήθηκε 41-20 της Λιετκαμπέλις στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης για τη 2η προκριματική φάση της διοργάνωσης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο έχασε ένα σημαντικό μέρος από το προβάδισμα, ωστόσο το 52-40 δεν ήταν αμελητέο.

Τελικά, στην τελευταία περίοδο του ματς για το Basketball Champions League καταγράφηκε μία από τις μεγαλύτερες διαφορές.

Συγκεκριμένα, η Λιετκαμπέλις «έτρεξε» σερί 20-0 σε 5,5 λεπτά και επιμέρους 31-3!

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κεραυνός δεν ευστόχησε ούτε σε ένα σουτ (0/5 δίποντα, 0/8 τρίποντα), με συνέπεια οι 3 πόντοι του να προέλθουν από βολές!

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 41-24, 52-40, 55-71

Πρώτος σκόρερ του ματς ο Κέντρικ Μπράουν με 22 πόντους, ενώ από πλευράς Κεραυνού ο Μοχάμεντ Αμπουκάρ που έβαλε 12.

Ακολούθησε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σπάνιο: Επιμέρους σκορ 31-3 και ανατροπή!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.