×

Sportime BET

Media

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

BCL (12η αγων.): Αποτελέσματα και βαθμολογίες


    Μαντώ Καψάλη



Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα από την Μπούργκος στην Ισπανία στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής και πλέον κινδυνεύει να βρεθεί στην τέταρτη θέση του ομίλου της στο BCL.

Αξίζει να σημειωθεί ότι επτά ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στην επόμενη φάση των πλέι οφ.

BCL- 12η Αγωνιστική- ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν ήδη προκριθεί)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τορούν- Λιετκαμπέλις     81-85

Μανρέσα- Χολόν            65-67

Οστάνδη- Τουρκ Τέλεκομ           67-85

Στρασμπούρ- Σάσαρι   83-88

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Τουρκ Τέλεκομ* 9-3 983-889 21
2 Ντιναμό Σάσαρι* 9-3 1034-954 21
3 Μανρέσα 7-5 962-920 19
4 Οστάνδη 6-6 899-943 18
5 Χολόν 6-6 1023-1018 18
6 Λιετκαμπέλις 5-7 928-940 17
7 Στρασμπούρ 4-8 926-983 16
8 Τορούν 2-10 1074-1170 14

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Μπαντιρμά- Ράστα Βέχτα            82-70

Αντβέρπ- Βλοκλάβεκ      99-87

Χάποελ Ιερουσαλήμ- Ορτέζ        98-76

Μπούργκος- ΑΕΚ   93-76

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Χάποελ Ιερ.* 9-3 1070-987 21
2 Μπούργκος 7-5 1025-965 19
3 ΑΕΚ 7-5 929-897 19
4 Μπαντιρμά 6-6 979-961 18
5 Ράστα Βέχτα 6-6 994-998 18
6 Βλοκλάβεκ 5-7 1056-1107 17
7 Αντβέρπ 4-8 896-957 16
8 Ορτέζ 4-8 946-1033 16

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Περιστέρι- Μόρναρ         72-67

Νίμπουρκ- Νίζνι  76-72

Μπάμπεργκ- Ρίγα            91-53

Γκαζιαντέπ- Τενερίφη     65-88

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Τενερίφη* 10-2 946-816 22
2 Νίμπουρκ* 10-2 865-876 22
3 Νίζνι 7-5 903-904 19
4 Περιστέρι 7-5 877-867 19
5 Μπάμπεργκ 6-6 903-883 18
6 Μόρναρ 4-8 914-973 16
7 Γκαζιαντέπ 3-9 890-949 15
8 Ρίγα 1-11 864-994 13

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σομπατέλι- Μπεσίκτας     79-83

Μπρίντιζι- ΠΑΟΚ 93-91

Ντιζόν- Σαραγόσα          73-105

Νεπτούνας- Τέλεκομ Μπον         93-68

 

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Σαραγόσα* 8-4 957-933 20
2 Ντιζόν* 8-4 999-939 20
3 Τέλεκομ Μπον 7-5 976-971 19
4 Μπεσίκτας 6-6 945-922 18
5 Μπρίντιζι 5-7 1029-1071 17
6 Νεπτούνας 5-7 981-1007 17
7 Σομπατέλι 5-7 939-939 17
8 ΠΑΟΚ 4-8 964-1006 16

 

EUROCUPTop16

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ- ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Νταρουσάφακα- Παρτιζάν           65-63

Τρέντο- Βίρτους Μπολόνια          67-73

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Παρτιζάν 2-1 245-204 5
2 Βίρτους Μπολόνια 2-1 237-238 5
3 Νταρουσάφακα 2-1 210-215 5
4 Τρέντο 0-3 194-229 3

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Προμηθέας- Βενέτσια     68-70

Μπρέσια- Όλντενμπουργκ   70-67

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Μπρέσια 2-1 193-192 5
2 Βενέτσια 2-1 225-226 5
2 Προμηθέας 1-2 206-203 4
3 Ολντενμπουργκ 1-2 235-238 4

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ούνικς Καζάν- Γαλατασαράι        94-69

Ρίτας Βίλνιους- Μονακό  80-75

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Ούνικς Καζάν 2-1 265-239 5
2 Ρίτας Βίλνιους 2-1 255-239 5
3 Μονακό 1-2 232-243 4
4 Γαλατασαράι 1-2 227-256 4

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανδόρα- Μάλαγα            88-92

Μπανταλόνα- Τόφας     88-84

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΑ Ν-Η Π. Β.
1 Μάλαγα 2-1 264-256 5
2 Τόφας Μπούρσα 2-1 237-233 5
3 Μπανταλόνα 2-1 262-261 5
4 Ανδόρα 0-3 238-251 3

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram