To Sportime καλύπτει όλο το φάσμα των Εθνικών Κατηγοριών και μπορείτε να δείτε τη δράση στη Γ' Εθνική και στους 6 Ομίλους

Πλέον η Γ’ Εθνική έχει πλήρη δράση καθώς άρχισαν και οι άλλοι πέντε Όμιλοι. Την περασμένη εβδομάδα είχε αγώνες μόνο στον τρίτο όμιλο.

Μπορείτε να παρακολουθείτε την εξέλιξη στην Γ’ Εθνική μέσω του Sportime κάθε εβδομάδα. Άλλωστε κάνουμε μεγάλη προσπάθεια προκειμένου να καλύψουμε όλο το φάσμα των Εθνικών κατηγοριών.

Ιστορικές ομάδες, όπως ο Μίλωνας ή η Δάφνη… Αλλά και κάποιες άλλες ιδιαίτερα φιλόδοξες που επιδιώκουν να μεγαλώσουν ακόμα περισσότερο. Η Γ’ Εθνική είναι ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον πρωτάθλημα.

Ας δούμε όμως τι έγινε την Κυριακή (24/10).

1ος  Όμιλος – 1η  αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή-Καλαμάτα 57-74

Διαγόρας Ρόδου-Ήφαιστος Αχιλλέας 71-44

Δίων ο Κυπαρισσεύς-Αίολος Αγυιάς Πατρών 57-75

Εργοτέλης-ΣΔΥ Τρίπολης 62-42

Γλαύκος-Σφήκα Αμαλιάδα 71-76

Η βαθμολογία

1.Διαγόρας Ρόδου 2

2.Αίολος Αγυιάς Πατρών 2

3.Διαγόρας Ρόδου 2

4.Εργοτέλης 2

5.Σφήκα Αμαλιάδα 2

6.Γλαύκος 1

7.ΣΔΥ Τρίπολης 1

8.Δίων ο Κυπαρισσεύς 1

9.Ήφαιστος Αχιλλέας 1

10.Παναχαϊκή 1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)

Ηφαιστος/Αχιλλέας – Παναχαϊκή

Αίολος Αγυιάς – Διαγόρας Ρόδου

ΣΔΥ Τρίπολης – Δίων Κυπαρισσίας

ΣΦΗΚΑ Αμαλιάδας- Εργοτέλης

ΣΚ Καλαμάτα – Γλαύκος

2ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παπάδος Γέρας-Κορωπί 51-49

Τελεθριακός-Πικέρμι 83-72

ΦΟ Βροντάδου-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 85-86 (παρ.)

Πορφύρας-Δάφνη 80-84

Ίκαρος Καλλιθέας-Μίλωνας 75-79

Βαθμολογία

1.Τελεθριακός 2

2.Δάφνη 2

3.Μίλωνας 2

4.Παπάδος Γέρας 2

5.Βούρειος ΑΟΛ Χίου 2

6.ΦΟ Βροντάδου 1

7.Κορωπί 1

8.Ίκαρος Καλλιθέας 1

9.Πορφύρας 1

10.Πικέρμι 1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)

Πικέρι-Παπάδος Γέρας

Βούρειος-Τελεθριακός

Δάφνη-ΦΟ Βροβντάδου

Μίλωνας-Πορφύρας

Κορωπί-Ίκαρος Καλλιθέας

3ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Χαλάνδρι-Ποσειδών Λουτρακίου 74-72

Μύκονος-Πέρα 76-52

ΚΑΠ-Ερμιονίδα 82-59

ΑΕ Δικαίου Κω-Πεύκη 85-90

ΑΣ Τηρων Αγ. Θεοδώρων-Ελευθερία Μοσχάτου 48-74

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου

Η βαθμολογία

1.Μύκονος 4

2.Πεύκη 4

3.ΚΑΠ 3

4.Ελευθερία Μοσχάτου 3

5.Χαλάνδρι 3

6.ΑΕ Δικαίου Κω 3

7.Πέρα 3

8.ΑΣ Τηρων Αγ. Θεοδώρων 2

9.Ερμιονίδα 2

10.Νίκη Αμαρουσίου 2

11.Ποσειδών Λουτρακίου 1

Επόμενη αγωνιστική (3η, 31/10)

Ποσειδώνας Λουτρακίου – ΑΟ Μυκόνου

Πέρα – ΚΑΠ

ΑΟ Ερμιονίδας -ΑΕ Δικαιού

Πεύκη – Τήρων Αγ. Θεοδώρων

Ελευθερία Μοσχάτου – Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: ΑΟΚ Χαλάνδρι

4ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Aποτελέσματα

ΓΣ Αγριάς-ΓΕ Αγρινίου  72-49

ΓΣ Σοφάδων-Νίκαια Λάρισας 88-78

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αλμυρού 76-69

ΑΟ Τρίκαλα-Αχέρων Καναλακίου 63-49

Αναγέννηση Λαμίας-Αμπελώνας  48-61

Η βαθμολογία

1.ΓΣ Αγριάς 2

2.ΑΟ Τρίκαλα 2

3.Αμπελώνας 2

4.ΓΣ Σοφάδων 2

5.Σπάρτακος Ιωαννίνων 2

6.ΓΣ Αλμυρού 1

7.Νίκαια Λάρισας 1

8.Αναγέννηση Λαμίας 1

9.Αχέρων Καναλακίου 1

10.ΓΕ Αγρινίου 1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)

Αμπελώνας-ΑΟ Τρίκαλα

Αχέρων Καναλακίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων

ΓΣ Αλμυρού-ΓΣ Σοφάδων

Νίκαια Λάρισας-ΓΣ Αγριάς

ΓΕ Αγρινίου-Αναγέννηση Λαμίας

5ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ανατόλια-Ικαροι Γιαννιτσών 76-66

ΑΟΚ Βέροιας-ΦΟ Αριδαίας 69-67

Ναύαρχος Βότσης-Αριστοτέλης Φλώρινας 61-67

Αετοί Βέροιας-Γαλάζιοι  81-64

ΔΕΚΑ-ΑΣ Καστοριάς  85-58

Η βαθμολογία

1.ΔΕΚΑ 2

2.Αετοί Βέροιας 2

3.Ανατόλια 2

4.Αρισττέλης Φλώρινας 2

5.ΑΟΚ Βέροιας 2

6.ΦΟ Αριδαίας 1

7.Ναύαρχος Βότσης 1

8.Ικαροι Γιαννιτσών 1

9.Γαλάζιοι 1

10.ΑΣ Καστοριάς 1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)

ΑΣ Καστοριάς-Γαλάζιοι

Αετοί Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης

Αρισττέλης Φλώρινας-ΑΟΚ Βέροιας

ΦΟ Αριδαίας-Ανατόλια

Ικαροι Γιαννιτσών-ΔΕΚΑ

6ος Όμιλος-1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρίων Ξάνθης-Σταυρούπολη  63-69

ΚΑΟ Δράμας-Ελπίδα Αμπελοκήπων  88-46

ΒΑΟ-Ιωνικός Ιωνίας 52-63

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΟ Γαλάτιστας 64-41

Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης 35-61

Η βαθμολογία

1.ΚΑΟ Δράμας 2

2.Ασπίδα Ξάνθης 2

3.Απόλλων Καλαμαριάς 2

4.Ιωνικός Ιωνίας 2

5.Σταυρούπολη 2

6.Αρίων Ξάνθης 1

7.ΒΑΟ 1

8.ΑΟ Γαλάτιστας 1

9.Ζέφυρος   1

10.Ελπίδα Αμπελοκήπων 1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΟ Γαλάτιστας-ΒΑΟ

Ιωνικός Ιωνίας-ΚΑΟ Δράμας

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Αρίων Ξάνθης

Σταυρούπολη-Ζέφυρος

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε τα αποτελέσματα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας καθώς επίσης και της Α1 Γυναικών