Β’ Εθνική, 3ος Όμιλος: Αποτελέσματα, Βαθμολογία, φύλλα αγώνα


Μαντώ Καψάλη

Β’ Εθνική, 3ος Όμιλος: Αποτελέσματα, Βαθμολογία, φύλλα αγώνα


Έναρξη και στον 3ο Όμιλο στην Β’ Εθνική την Κυριακή (18/10). Υπήρξε μια αναβολή στον αγώνα της ΜΕΝΤ με την Μελίκη

Η Β’ Εθνική είχε αρχίσει την περασμένη εβδομάδα στους άλλους ομίλους εκτός του 3ου. Που πλέον έκανε με τη σειρά του το δικό του τζάμπολ!

3ος Όμιλος- Τα αποτελέσματα

(1η Αγωνιστική)

ΜΕΝΤ – Μελίκη (28/10)

Αίολος Τρικάλων – IBC 74-68

Εσπερος Λαμίας – Πρωτέας Γρεβενών 80-78

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ερμής Σχηματαρίου 61-72

Δόξα Λευκάδας – Ικαροι Τρικάλων 74-63

Νίκη Βόλου – ΧΒΑ 73-69

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 1 Αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1.Δόξα Λευκάδας 1-0 74-63 2
2.Ερμής Σχηματαρίου 1-0 72-61 2
3.Αίολος Τρικάλων 1-0 74-68 2
4.Νίκη Βόλου 1-0 73-69 2
5.Έσπερος Λαμίας 1-0 80-78 2
6.Πρωτέας Γρεβενών 0-1 78-80 1
7.ΧΒΑ 0-1 69-73 1
8.IBC 0-1 68-74 1
9.Ίκαροι Τρικάλων 0-1 63-74 1
10.Μαχητές Πειραματικού 0-1 61-72 1
11.ΜΕΝΤ 0-0 0-0 0
12.Μελίκη 0-0 0-0 0

 

ΜΕΝΤ ΚΑΙ Μελίκη έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 25/10):

IBC – ΜΕΝΤ (24/10)

Πρωτέας Γρεβενών – Αίολος Τρικάλων

Ερμής Σχηματαρίου – Εσπερος Λαμίας

Ικαροι Τρικάλων – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

ΧΒΑ – Δόξα Λευκάδας

Μελίκη – Νίκη Βόλου

Αναλυτικά οι αγώνες

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ερμής Σχηματαρίου 61-72
Διαιτητές: Φακίτσας-Μαραμής-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 13-21, 29-40, 46-54, 61-72
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου Δ. 22 (3), Ματενίδης 11, Στεφανίδης 4, Πετράκης 4, Νότης 9, Κόκκιος 3, Πλεξίδας 8, Δίτσιος, Βαϊντερλής, Βογιατζής.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 7 (1), Καλαμπάκας 5 (1), Βεσκούκης 16 (3), Ευαγγελούλης 2, Δημητριάδης 26 (2), Μπακέας 11 (3), Ζαρμακούπης 5 (1), Παστήρας.

Αίολος Τρικάλων – IBC 74-68
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Δόλγυρας-Κοντογιάννης
Δεκάλεπτα: 18-22, 36-37, 62-49, 74-68
Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Τεπετίδης 4 (1), Μπουργανός 20 (2), Ζωϊτσάκος 2, Μαυρογιάννης 15 (3), Χατζής, Σούλκος 2, Κολότσιος 5 (1), Θέος 18 (3), Δέσπος 8 .
IBC (Παπαδόπουλος): Βάσης 8 (2), Ζαφειρούδης 5 (1), Χρύσης 16 (2), Γεωργάκης 10 (2), Σφουγγάρης, Ξιούρας 11 (3), Σταμίρης 4, Μπάλλας 14 (1).

Δόξα Λευκάδας – Ικαροι Τρικάλων 74-63
Διαιτητές: Kαρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 17-17, 35-34, 58-49, 74-63
Δόξα Λευκάδας (Κασαπίδης): Βουκελάτος, Kοκόλης, Σιπητάνος 10, Κοντούδης 19 (1), Πολυμένης, Λαζάρου 8, Τζακόπουλος 21 (5), Ξενιτίδης 11 (1), Κατσαούνης, Σταματέλος 2, Κωνσταντινόπουλος.
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μπαρμπαρούσης, Φρύδας 8 (2), Βλάχος 5 (1), Παπαχρήστος 4, Κατσαρές 12, Ντούρβας, Τριανταφύλλου 12 (2), Γκιουλέκας 20 (1), Μπάρδας 2.

Εσπερος Λαμίας – Πρωτέας Γρεβενών 80-78 (παρ.)
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Παζώλης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 24-11, 39-24, 56-48, 70-70 (κ.α.), 80-78
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Καζάνας 13 (1), Παπαλέξης, Πάππος 14 (3), Ρίκος, Παπασπύρος, Αργύρης, Μούτσα, Χαλάτσης, Παπαργυρόπουλος 18, Ψάλτου 9, Ρουμελιώτης 6 (1), Λάππας 20 (1).
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κυρατζής, Τζουβάρας, Γαβρίδης, Στόλης 11, Κλωνάρας 8 (1), Τσιμίδης 13, Παλάσκας 12 (3), Μπόζιαρης 16 (3), Ρούζιος 7 (1), Μαλιούρας 11, Συλλάκος.

Νίκη Βόλου – ΧΒΑ 73-69
Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 24-20, 42-33, 58-48, 73-69
Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Κωστούλας 10 (1), Βερτζάγιας 2, Σαριμπαλίδης 13 (2), Διγενής 2, Κουτίνας 21, Τσώλης 2, Τάσσος 14, Λόλας 9.
ΧΒΑ (Ζαρονικόλας): Αποστολίδης 13 (3), Πολιτόπουλος 16 (2), Χριστοδούλου 6, Ντουζίδης 5, Μιχαήλ 18 (2), Δουρούκης 2, Μπρατσιάκος 7 (1), Γυφτάκης 2, Πέζος.

 

 

 


Sportime Extras