×

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Εθνική: Έφτασε στη Ναντζίνγκ, τα βλέμματα στον Γιάννη (vid)


    Sportime Team

Εθνική: Έφτασε στη Ναντζίνγκ, τα βλέμματα στον Γιάννη (vid)


Η Εθνική Ελλάδας έφτασε το πρωί της Τετάρτης (28/8) στη Ναντζίνγκ, όπου και θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της στην πρώτη φάση του Μουντομπάσκετ.

Η Εθνική ομάδα κατέκτησε το τουρνουά Atlas, πετυχαίνοντας το 3 στα 3 και πλέον στρέφει την προσοχή της στο Παγκόσμιο Κύπελλο που αρχίζει την Κυριακή (1/9).

Η ελληνική αποστολή βρίσκεται ήδη στην πόλη Ναντζίνγκ, όπου θα δώσει τα τρία πρώτα παιχνίδια της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Πρώτος αντίπαλος της «Επίσημης Αγαπημένης» είναι την Κυριακή (1/9) το Μαυροβούνιο, ενώ θα ακολουθήσουν οι Βραζιλία και Νέα Ζηλανδία.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Αντετοκούνμπο: «Να κάνουμε αυτό που πρέπει»

Μουντομπάσκετ 2019: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Σάββατο 31 Αυγούστου

10:30 Αγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ2

11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr

11:30 Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο, ert.gr

14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ3

15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ2

15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr

11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr

11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr

15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2

15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2

11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr

11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr

14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3

15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2

15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3

15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2

15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2

11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr

11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr

14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2

15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr

15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3

15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

 


Τελευταία Νέα