EUROLEAGUE

Μπαρτσελόνα  –  Μπάγερν 83-80: Δύσκολα η ένατη νίκη (vids)

Καταλυτικός ο Νίκολα Μίροτιτς με τα τρίποντα που ανέτρεψαν τα δεδομένα

Μπαρτσελόνα  –  Μπάγερν 83-80: Την ένατη διαδοχική νίκη πανηγύρισε έστω και δύσκολα η ομάδα του Σβέτισλαβ Πέσιτς.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, δεδομένου ότι το 30-36 μετατράπηκε άμεσα σε 40-36, προτού οι δύο ομάδες πάνε στην ανάπαυλα με σκορ 42-41.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Μπάγερν σόκαρε την Μπαρτσελόνα, καθώς το 48-51 έγινε 48-65!

Για περισσότερα από 4 λεπτά οι γηπεδούχοι έμειναν χωρίς πόντο, με αποτέλεσμα το 57-68 να δώσει μεγαλύτερο ενδιαφέρον εν όψει της τέταρτης περιόδου.

Η Μπάγερν κρατούσε σταθερά το προβάδισμα, αλλά από τα μισά του τελευταίου δεκαλέπτου η Μπαρτσελόνα άρχισε να αντεπιτίθεται.

Το τέταρτο τρίποντο του Νίκολα Μίροτιτς στα 2:59 έκανε το 72-77 και το πέμπτο του στα 2:41 το 75-77.

Το επόμενο καλάθι ήταν ξανά τρίποντο. Κι από τη στιγμή που το έβαλε ο Πιέρ Οριόλα, η Μπαρτσελόνα μπήκε σε θέση ισχύος.

Ο Μαόντο Λο αστόχησε σε 2 βολές στα 9 δευτερόλεπτα, επομένως το 81-77 παρέμεινε.

Ο Βλάντιμιρ Λούτσιτς έβαλε τρίποντο και διατήρησε στο κόλπο την Μπάγερν, προτού ο Κόρι Χίγκινς υπογράψει με βολές την ένατη διαδοχική νίκη της Μπαρτσελόνα.

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 42-41, 57-68, 83-80.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Ντέιβις 7, Ρίμπας, Χάνγκα 4, Οριόλα 3, Αμπρίνες 3, Χίγκινς 16, Ντιλέινι 3, Κούριτς 13, Κλαβέρ 2, Μίροτιτς 28, Τόμιτς 4.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Μπρέι 5, Κινγκ, Μονρό 19, Λούτσιτς 12, Λο 14, Τσίπσερ 5, Φλακαντόρι 2, Μπαρτέλ 7, Λεσόρ 6, Σίσκο 10, Ραντόσεβιτς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπαρτσελόνα  –  Μπάγερν 83-80: Δύσκολα η ένατη νίκη (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.