EUROLEAGUE

Εφές – Ερυθρός Αστέρας 85-70: Δια χειρός Μίτσιτς (vid)

26 πόντους έβαλε ο Βασίλιε Μίτσιτς στη νίκη των Τούρκων...

Εφές – Ερυθρός Αστέρας 85-70: Προσπάθησε ο Ερυθρός Αστέρας να κάνει τη ζημιά στην Αναντολού Εφές στην Τουρκία, χωρίς όμως επιτυχία.

Η Αναντολού εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την έδρα της και έφτασε στην κατάκτηση της νίκης με σκορ 85-70. Από την αρχή του ματς είχε τον έλεγχο του αγώνα. Έχοντας μάλιστα πάρει και μία διαφορά 15 πόντων στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, με σκορ 24-9. Κλείνοντας το ημίχρονο με 38-26.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Χίμκι- Παναθηναϊκός 103-86 : Η άμυνα της ντροπής

Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως ο Ερυθρός Αστέρας αντέδρασε και μπόρεσε να ανατρέψει το σκορ και να περάσει μπροστά με 49-51. Το δεκάλεπτο όμως έκλεισε με 56-51 υπέρ των Τούρκων και κάπου εκεί τα πάντα τελείωσαν.

Στην τέταρτη περίοδο η Εφές πήρε και πάλι τα πάνω της φτάνοντας στο +15 με σκορ 85-70. Έχοντας τον Μίτσιτς σε εκπληκτική βραδιά, ο οποίος σημείωσε 26 πόντους με 4/6 τρίποντα!

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-9, 38-26, 56-51, 85-70

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ (Αταμάν): Λάρκιν 13 (2/8 τρίποντα), Μπομπουά 5 (1), Σίνγκλετον 3, Μπαλμπάι, Γκετσίμ, Σανλί, Πλάις 4, Μίτσιτς 26 (5/8 δίποντα, 4/6 τρίποντα, 4/4 βολές, 5 ασίστ), Άντερσον 7 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Πίτερς 6 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Ντάνστον 10 (5 ριμπάουντ), Σιμόν 11 (3/5 τρίποντα, 5 ασίστ).

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γκαβρίλοβιτς): Κούζμιτς 6 (4 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Τσόβιτς (0/3 σουτ), Μπράουν 18 (7/10 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 1/1 βολή, 5 ασίστ, 6 λάθη), Περπέρογλου 5 (0/4 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 2/2 βολές), Νταβίντοβατς 7 (1), Λάζιτς 9 (1), Μπαρόν 6 (0/3 τρίποντα), Ντόμπριτς 3 (1), Γκιστ 5 (2/9 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 1/1 βολή, 7 ριμπάουντ), Τζένκινς 6, Σίμανιτς, Ότζο 5.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εφές – Ερυθρός Αστέρας 85-70: Δια χειρός Μίτσιτς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.