EUROLEAGUE

Euroleague 18η αγωνιστική: Αποτελέσματα και βαθμολογία

Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία αλλά και τη συνέχεια της Euroleague μετά την ολοκλήρωση της 18ης αγωνιστικής. Τι αλλαγές έγιναν

Η νίκη της Αρμάνι στην Μαδρίτη επί της Ρεάλ στον αγώνα που έριξε αυλαία στη 18η αγωνιστική της Euroleague, ήταν το σημαντικότερο αποτέλεσμα της βραδιάς.

Μετά από τη νίκη των Ιταλών, η ΤΣΣΚΑ διατήρησε τη διαφορά των 2 πόντων στη βαθμολογία της Euroleague από τη δεύτερη θέση. Και βέβαια το πλέον εντυπωσιακό είναι ότι φτάσαμε στην 18η αγωνιστική και η διαφορά από την 2η ως την 11η θέση είναι μόλις τρεις βαθμοί!

Η Εφές πέτυχε άνετη νίκη στην Γαλλία επί της Βιλερμπάν ενώ η Ζαλγκίρις με επιμέρους σκορ 63-27 στο δεύτερο ημίχρονο και 39-13 στο τρίτο δεκάλεπτο επικράτησε εύκολα της Χίμκι.

Ο Ολυμπιακός, τέλος, μετά από θρίλερ νίκησε 84-82 την Μπάγερν και παραμένει στις παρυφές της οχτάδας.