EUROLEAGUE

Ζενίτ – Μακάμπι 71-82: Νίκησε και τα προβλήματα

«Διπλό» του Γιάννη Σφαιρόπουλου μέσα στη Ρωσία...

Ζενίτ – Μακάμπι 71-82: Παρά τα πολλά προβλήματα που είχε να αντιμετωπίσει η Μακάμπι, κατάφερε να νικήσει τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη. Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου δεν συμπλήρωνε ούτε 12άδα, εξαιτίας των αγωνιστικών προβλημάτων.

Με 10 παίκτες ταξίδεψε στη Ρωσία, αλλά παρόλα αυτά κατάφερε να νικήσει και μάλιστα με 11 πόντους διαφορά, με σκορ 82-71.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μακάμπι κατάφερε να ανεβάσει τον ρυθμό της και να πάρει το προβάδισμα. Με τον Οθέλο Χάντερ να πραγματοποιεί για δεύτερο συνεχόμενο ματς καλή εμφάνιση σημειώνοντας 15 πόντους σε 23 λεπτά συμμετοχής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ζαλγκίρις – Εφές 68-74: Η πρώτη με την τελευταία…

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 30-31, 42-59, 71-82

Ζενίτ (Πλάθα): Άιβερσον 4 (10 ριμπάουντ), Αλμπισί 4 (1/7 σουτ), Πονκράσοφ, Τόμας 15 (2/4 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/2 βολές), Ρένφρο 7 (1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο), Κβοστόφ 9 (1), Πούσκοφ 2, Τρούσκιν 6 (2/7 σουτ), Βορόνοφ (0/9 σουτ), Αμπρομάιτις 10 (2), Αγιόν 14 (6/8 δίποντα, 2/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα, 5 λάθη).

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Σφαιρόπουλος): Μπράιαντ 12 (3/6 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Έισι 5 (1), Γουίλμπεκιν 8 (0/2 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 λάθη), Καλογιάρο 9 (2/2 δίποντα, 5/6 βολές), Χάντερ 15 (5/8 δίποντα, 5/6 βολές, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο), Σάντι Κοέν, Αβντίγια 7 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Ντόρσεϊ 17 (4/7 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 3/4 βολές, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα), Τζέικ Κοέν, Ζούσμαν 9 (4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ζενίτ – Μακάμπι 71-82: Νίκησε και τα προβλήματα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.