×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Μουντομπάσκετ 2019 – Το πανόραμα της διοργάνωσης


    Sportime Team



Το Σάββατο 31 Αυγούστου γίνεται το τζάμπολ στο Μουντομπάσκετ 2019, με την πρώτη φάση να ολοκληρώνεται την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου. Δείτε το πανόραμα της διοργάνωσης…

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – Α’ ΦΑΣΗ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1. Πολωνία 6 3-0
2. Βενεζουέλα
5 2-1
3. Κίνα 4 1-2
4. Ακτή Ελεφαντοστού 3 0-3

Σάββατο 31/8
Πολωνία – Βενεζουέλα 80-69

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 55-70

Δευτέρα 2/9

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71

Κίνα – Πολωνία 76-79 παρ.

Τετάρτη 4/9

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 63-80

Βενεζουέλα – Κίνα 72-59

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1. Αργεντινή 6 3-0
2. Ρωσία 5 2-0
3. Νιγηρία 4 1-2
4. Κορέα 3 1-2

Σάββατο 31/8

Ρωσία – Νιγηρία 82-77

Αργεντινή – Κορέα 95-69

Δευτέρα 2/9

Νιγηρία – Αργεντινή 81-94

Κορέα – Ρωσία 73-87

Τετάρτη 4/9

Κορέα – Νιγηρία 66-108

Ρωσία – Αργεντινή 61-69

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1. Ισπανία 6 3-0
2. Πουέρτο Ρίκο 5 2-1
3. Τυνησία 4 1-2
4. Ιράν 3 0-3

Σάββατο 31/8

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 81-83

Ισπανία – Τυνησία 101-62

Δευτέρα 2/9

Τυνησία – Ιράν 79-67

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 63-73

Τετάρτη 4/9

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 67-64

Ισπανία – Ιράν 73-65

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1. Σερβία 6 3-0
2. Ιταλία
5 2-1
3. Αγκόλα 4 1-2
4. Φιλιππίνες 3 0-3

Σάββατο 31/8

Αγκόλα – Σερβία 59-105

Φιλιππίνες – Ιταλία 62-108

Δευτέρα 2/9

Ιταλία – Αγκόλα 92-61

Σερβία – Φιλιππίνες 126-67

Τετάρτη 4/9

Αγκόλα – Φιλιππίνες 84-81 (πρτ)

Ιταλία – Σερβία 77-92

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1. ΗΠΑ 6 3-0
2. Τσεχία 5 2-1
3. Τουρκία 4 1-2
4. Ιαπωνία 2 0-2

Κυριακή 1/9

Τουρκία – Ιαπωνία 86-67

Τσεχία – ΗΠΑ 67-88

Τρίτη 3/9

Ιαπωνία – Τσεχία 76-89

ΗΠΑ – Τουρκία 93-92 παρ.

Πέμπτη 5/9

Τουρκία – Τσεχία 76-91

ΗΠΑ – Ιαπωνία 98-45

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1.Βραζιλία 6 3-0
2.Ελλάδα
5 2-1
3. Νέα Ζηλανδία 4 2-1
4. Μαυροβούνιο 3 0-3

Κυριακή 1/9

Ν. Ζηλανδία – Βραζιλία 94-102

Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60

Τρίτη 3/9

Μαυροβούνιο – Ν. Ζηλανδία 83-93

Βραζιλία – Ελλάδα 79-78

Πέμπτη 5/9

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 84-73

Ελλάδα – Ν. Ζηλανδία 103-97

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1. Γαλλία 6 3-0
2. Δομινικανή Δημ.
5 2-1
3. Γερμανία 4 1-2
4. Ιορδανία 3 0-3

Κυριακή 1/9

Δομινικανή Δημ. – Ιορδανία 80-76

Γαλλία – Γερμανία 78-74

Τρίτη 3/9

Γερμανία – Δομινικανή Δημ. 68-70

Ιορδανία – Γαλλία 64-103

Πέμπτη 5/9

Γερμανία – Ιορδανία 96-62

Δομινικανή Δημ. – Γαλλία 56-90

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1. Αυστραλία 6 3-0
2. Λιθουανία
5 2-1
3. Καναδάς 4 1-2
4. Σενεγάλη 3 0-3

Κυριακή 1/9

Καναδάς – Αυστραλία 92-108

Σενεγάλη – Λιθουανία 47-101

Τρίτη 3/9

Αυστραλία – Σενεγάλη 81-68

Λιθουανία – Καναδάς 92-69

Πέμπτη 5/9

Καναδάς – Σενεγάλη 82-60

Λιθουανία – Αυστραλία 82-87

* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στη δεύτερη φάση. Οι ομάδες που θα αποκλειστούν παίζουν για τις θέσεις 17-32

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – Β’ ΦΑΣΗ

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
 *Αργεντινή 10 5-0
*Πολωνία 9 4-1
Ρωσία 8 3-2
Βενεζουέλα 7 2-3

Παρασκευή 6/9

Πολωνία – Ρωσία 79-74

Αργεντινή- Βενεζουέλα 87-67

Κυριακή 8/9

Πολωνία – Αργεντινή 65-91

Βενεζουέλα – Ρωσία 60-69

Ι’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
*Ισπανία 10 5-0
*Σερβία 9 4-1
Ιταλία 8 3-2
Πουέρτο Ρίκο 7 2-3

Παρασκευή 6/9

Ισπανία – Ιταλία 67-60

Σερβία – Πουέρτο Ρίκο 90-47

Κυριακή 8/9

Ισπανία – Σερβία 81-69

Πουέρτο Ρίκο – Ιταλία 89-94

ΙΑ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1.ΗΠΑ* 10 5-0
2.Τσεχία* 8 3-2
3.Ελλάδα 8 3-2
4.Βραζιλία 8 3-2

Σάββατο 7/9

Βραζιλία- Τσεχία 71-93

ΗΠΑ – Ελλάδα 69-53

Δευτέρα 9/9

Τσεχία – Ελλάδα 77-84

ΗΠΑ – Βραζιλία 89-73

ΙΒ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
1.Αυστραλία* 10 5-0
2.Γαλλία* 9 4-1
 3.Λιθουανία 8 3-2
4.Δομ. Δημοκ. 7 2-3

Σάββατο 7/9

Αυστραλία- Δομ. Δημοκρατία 82-76

Γαλλία- Λιθουανία 78-75

Δευτέρα 9/9

Δομ. Δημοκρατία- Λιθουανία 55-74

Γαλλία- Αυστραλία 98-100

* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στην τρίτη φάση. Οι ομάδες που θα αποκλειστούν παίζουν για τις θέσεις 9-16

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – ΘΕΣΕΙΣ «17-32»

ΙΓ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
Νιγηρία 8 3-2
Κίνα 7 2-3
Κορέα 6 1-4
Ακτή Ελεφαντοστού 5 0-5

Παρασκευή 6/9

Νιγηρία – Ακτή Ελεφαντοστού 83-66

Κίνα – Κορέα 77-73

Κυριακή 8/9

Ακτή Ελεφαντοστού – Κορέα 71-80

Κίνα – Νιγηρία 73-86

ΙΔ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
Τυνησία 8 3-2
Ιράν 7 2-3
Ανγκόλα 6 1-4
Φιλιππίνες 5 0-5

Παρασκευή 6/9

Αγκόλα – Ιράν 62-71

Τυνησία – Φιλιππίνες 86-67

Κυριακή 8/9

Τυνησία – Αγκόλα 86-84

Ιράν – Φιλιππίνες 95-75

ΙΑ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
Νέα Ζηλανδία 8 3-2
Τουρκία 7 2-3
Μαυροβούνιο 6 1-4
Ιαπωνία 5 0-5

Σάββατο 7/9

Νέα Ζηλανδία- Ιαπωνία 111-81

Τουρκία- Μαυροβούνιο 79-74

Δευτέρα 9/9

Ιαπωνία- Μαυροβούνιο 65-80

Τουρκία- Νέα Ζηλανδία 101-102

ΙΒ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα Β. Ν-Η
Γερμανία 8 3-2
Καναδάς 7 2-3
Ιορδανία 6 1-4
Σενεγάλη 5 0-5

Σάββατο 7/9

Καναδάς- Ιορδανία 126-91

Γερμανία- Σενεγάλη 89-78

Δευτέρα 9/9

Ιορδανία- Σενεγάλη 79-77

Γερμανία- Καναδάς 82-76

  • Οι ομάδες (*) έχουν προκριθεί στην επόμενη φάση

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – Γ’ ΦΑΣΗ

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

1. Αργεντινή – Σερβία 97-87

2. ΗΠΑ – Γαλλία 79-89

3. Ισπανία – Πολωνία 90-78

4. Αυστραλία – Τσεχία 82-70

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

5. Αργεντινή – Γαλλία 80-66

6. ΙσπανίαΑυστραλία 95-88 (2 παρ.)

 

ΘΕΣΕΙΣ «5-8»

7. Σερβία – ΗΠΑ 94-89

8. Πολωνία -Τσεχία 84-94

 

ΘΕΣΕΙΣ «7-8»

ΗΠΑ – Πολωνία 87-74

 

ΘΕΣΕΙΣ «5-6»

Σερβία – Τσεχία 90-81

 

ΘΕΣΕΙΣ «3-4»

Γαλλία – Αυστραλία 67-59

 

ΤΕΛΙΚΟΣ

Αργεντινή – Ισπανία 75-95

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2019

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.