ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2019

Τσεχία – ΗΠΑ 67-88: Πρεμιέρα στο… χαλαρό

Πρεμιέρα και για την Αμερική στο Μουντομπάσκετ της Κίνας...

Τσεχία – ΗΠΑ 67-88: Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Team USA απέναντι στην Τσεχία, στην πρεμιέρα της στο Μουντομπάσκετ της Κίνας. Η ΗΠΑ επικράτησε εύκολα με 88-67.

Μία ομάδα που κανείς δεν ήξερε πως θα παρουσιαστεί στην Κίνα, μετά από τα φιλικά που είχε δώσει τα οποία δεν είχαν πάει και τόσο καλά. Η Team USA όμως ήταν μια χαρά στην πρεμιέρα της. Δεν έδωσε και πολλά περιθώρια στην Τσεχία, ενώ υπήρξαν στιγμές που προσέφερε και θέαμα.

Η Τσεχία προσπάθησε στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης να είναι κοντά στο σκορ και τα κατάφερε. Από εκεί και πέρα όμως η Αμερική πάτησε… γκάζι και ξέφυγε!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60: Απλά και επιβλητικά (vids)

Η πρώτη περίοδος του αγώνα τελείωσε με 14-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως η Team USA πήρε μεγάλη διαφορά στο ματς. Χαρακτηριστικό ότι το ημίχρονο τελείωσε με 29-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αμερική το μόνο που έκανε ήταν απλά να κρατήσει τη διαφορά της. Αμυντικά ούτε που ασχολήθηκαν οι Αμερικάνοι και τόσο στην τρίτη όσο και στην τέταρτη περίοδο δέχτηκαν από 19 πόντους. Στην επίθεση από την πλευρά τους έβαλαν 23 και 22 πόντους αντίστοιχα.

Τελειώνοντας έτσι τον αγώνα στο 67-88.

Τσεχία (Ρομέν Γκίνζμπουργκ): Αουντά 4, Μπάλβιν 7, Μπόχατσικ 13 (3), Χρούμπαν 13 (1), Κριζ, Παλίζα 3 (1), Πέτερκα 5 (1), Πούμπρλα 2, Σατοράνσκι 17 (1), Σιλμπ 3 (1), Σιρίνα, Βιοράλ.

ΗΠΑ (Γκρεγκ Πόποβιτς): Μπαρνς 14 (1), Μπράουν 2, Χάρις 9 (2), Λόπεζ 2, Μίντλετον 8 (2), Ντόνοβαν 16 (2), Πλαμλί, Σμαρτ 4, Τάτουμ 10 (2), Τέρνερ 4, Ουόκερ 13 (1), Γουάιτ 6

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσεχία – ΗΠΑ 67-88: Πρεμιέρα στο… χαλαρό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.