ΜΠΑΣΚΕΤ

Φρενίτιδα στο ημίχρονο του Άλμπα – Ολυμπιακός: «Ο Μπαρτζώκας βάζει Σίκμα επειδή οι αντίπαλοι είναι φίλοι του και θα τον αφήσουν να σκοράρει»

Το κακό πρώτο ημίχρονο του Ολυμπιακού στο Βερολίνο απέναντι στη Άλμπα και η συμμετοχή του Σίκμα «τρένταραν» στο Twitter.

Ο Ολυμπιακός δεν ικανοποίησε με την απόδοσή του στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Άλμπα στο Βερολίνο για τη Euroleague και αυτό αποτυπώθηκε στο Twitter. Στο στόχαστρο ο Λουκ Σίκμα.

Μετά τα δύο πρώτα δεκάλεπτα η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα βρέθηκε πίσω στο στο σκορ με 43-40, ενώ έχανε ακόμη και με 11 πόντους (36-25), λίγο νωρίτερα. Το γεγονός μάλιστα ότι η γερμανική ομάδα είναι η χειρότερη της διοργάνωσης (μαζί με τη Βιλερμπάν) έφερε αντιδράσεις από τους οπαδούς του Ολυμπιακού.

Έτσι τα σχόλια στο Twitter πήραν… φωτιά και μέσα σε λίγη ώρα και μπασκετικός Ολυμπιακός «χτύπησε» κορυφή στα τρεντς! «Κεντρικό θέμα» να είναι το γεγονός ότι ο Μπαρτζώκας άφησε στο παρκέ τον πρώην παίκτη των Βερολινέζων για 10 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα, χωρίς εκείνος να δείξει κάτι το ιδιαίτερο (2π. με 1/1διπ., 0/1τριπ., 2ριμπ και 1 λάθος).

Δείτε παρακάτω τα πιο χαρακτηριστικά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φρενίτιδα στο ημίχρονο του Άλμπα – Ολυμπιακός: «Ο Μπαρτζώκας βάζει Σίκμα επειδή οι αντίπαλοι είναι φίλοι του και θα τον αφήσουν να σκοράρει»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.