NBA

«Άγγιξε» το triple double ο Αντετοκούνμπο (vids)

Το Μιλγουόκι επικράτησε των Σικάγο Μπουλς με 112-99

Χωρίς να παίξει σπουδαίο μπάσκετ, το Μιλγουόκι επικράτησε του Σικάγο με 112-99, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να φτάνει δύο ασιστ μακριά από το triple double.

Ο ηγέτης των Μπακς σε 35 λεπτά παιχνιδιού, είχε 29 πόντους με 9/13 σουτ (2/3 τρίποντα), 9/14 βολές, 17 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ενώ είχε και τρεις τάπες. Με το παιχνίδι αυτό, έγινε ο πρώτος παίκτης μετά τον Σακίλ Ο’Νιλ με τουλάχιστον 25 πόντους, 15 ριμπάουντ και 5 ασίστ, σε 12 παιχνίδια μίας σεζόν και στην επόμενη φορά που θα το καταφέρει, θα τον ξεπεράσει.

Η ομάδα του κατάφερε να πάρει την νίκη χάρη σε ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο, καθώς μέχρι εκείνο το σημείο, οι Μπουλς ήταν κοντά στο σκορ. Μίντλετον και Μπρόγκντον με 16 και 17 πόντους, βοήθησαν στο σκοράρισμα, ενώ για τους ηττημένους, οι ΛαΒιν (27π.) και Πόρτερ (18π.) ήταν οι πρώτοι σκόρερ.

Οι Μπακς με αυτή τη νίκη έφτασαν το 14-0 μετά από ήττα φέτος, καθώς δεν έχουν χάσει ακόμη δύο σερί ματς στη σεζόν! Την ίδια ώρα, ο Μπρουκ Λόπεζ έφτασε τα 135 τρίποντα και έκανε ρεκόρ στην ιστορία του NBA, από παίκτη που είναι καθαρός σέντερ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Άγγιξε» το triple double ο Αντετοκούνμπο (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.