NBA

Αντετοκούνμπο: Τέταρτη σερί νίκη οι Μπακς (vid)

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Οι Μιλγουόκι Μπακς πέτυχαν την τέταρτη διαδοχική νίκη, αφού επικράτησαν με 128-118 επί των Κλίπερς.

Οι Μιλγουόκι Μπακς με έναν από τους πρωταγωνιστές τον Γιάννη Αντετοκούνμπο πέτυχαν την τέταρτη  διαδοχική νίκη, αφού επικράτησαν με 128-118 επί των Κλίπερς.

Ο «Greek Freak» πραγματοποίησε άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση, πετυχαίνοντας 34 πόντους (8/12 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 12/14 βολές), μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ, ενώ είχε 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και μόλις 1 λάθος.

Βεβαίως, αυτό επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του περίπου 7,5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Επιστρέφοντας στην άμυνα,  πάτησε πάνω στο πόδι του Γκάρετ Τεμπλ πέφτοντας στο παρκέ. Τελικά, ο Μάικ Μπάντενχολζερ αποφάσισε να μην αγωνιστεί μέχρι το τέλος , χωρίς ωστόσο να φαίνεται ότι είναι κάτι σοβαρό.

Οι Κλίπερς φάνηκαν ανταγωνιστοί ουσιαστικά μόνο για το πρώτο δωδεκάλεπτο, εκεί όπου βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 28-25. Από κει και έπειτα, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 67-46. Το σκηνικό του παιχνιδιού δεν άλλαξε στη συνέχεια, με τους Μπακς να φτάνουν σε άλλη μία νίκη.

Μαζί με τον Έλληνα σταρ, ο Κρις Μίντλεντον ήταν εκπληκτικός με 39 πόντους, ενώ από την άλλη μεριά ξεχώρισαν οι Γκίλγκεους και Τσάντλερ με 21 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Με αυτή τη νίκη, τα «ελάφια» έχουν πλέον ρεκόρ 57-19, το καλύτερο στο NBA, ενώ η ομάδα του Λος Άντζελες υποχώρησε στο 45-31.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα με πρωταγωνιστή τον Γιάννη Αντετοκούνμπο:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αντετοκούνμπο: Τέταρτη σερί νίκη οι Μπακς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.