NBA

Μπακς: Ήττα χωρίς Γιάννη από Κλίβελαντ

Το Μιλγουόκι ηττήθηκε με 107-102 από τους Καβαλίερς – Πλησίασε το Τορόντο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έλειψε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και αυτή τη φορά οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν απρόσμενη ήττα.

Οι Κλίβελαντ Καβαλίερς με ένα επί μέρους σκορ 26-21 στη τελευταία περίοδο, πήραν τη νίκη με 107-102, νίκη που δεν είναι βέβαια ζημιογόνα για τους Μιλγουόκι Μπακς.

Οι Μίντλετον και Μπλέντσο ήταν εξαιρετικοί, με τον πρώτο να έχει 26 πόντους και 12 ριμπάουντ και τον δεύτερο να έχει 24 πόντους, 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Για τους νικητές, οι Σέξτον και Κλάρκσον με 25 και 23 πόντους αντίστοιχα, ήταν αυτοί που οδήγησαν την ομάδα τους στο επιθετικό κομμάτι.

Στην παράταση το Τορόντο κέρδισε τον… Γουέστμπρουκ

Τον… σεληνιασμένο Ράσελ Γουέστμπρουκ, κέρδισαν οι Τορόντο Ράπτορς με 123-114 στη παράταση και πλησίασαν στις 2 νίκες διαφορά το Μιλγουόκι. Οι Καναδοί είχαν σε εκπληκτική μέρα τον Πασκάλ Σιάκαμ, που με 33 πόντους, 13 ριμπάουντ και 6 ασίστ, έκανε το παιχνίδι της χρονιάς. Εξαιρετικός ήταν για άλλη μια φορά και ο Λέοναρντ με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ τεράστια βοήθεια είχαν από τον ΒανΦλιτ με 26 πόντους και 6 ασίστ.

Από την άλλη πλευρά, ο Γουέστμπρουκ ήταν σε τρομερή βραδιά με 42 πόντους, 11 ριμπάουντ και 6 ασίστ, όμως ο Πολ Τζορτζ έμεινε στους 19 με μόλις 14 σουτ σε όλο το ματς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπακς: Ήττα χωρίς Γιάννη από Κλίβελαντ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.