NBA

Ένας Ντόντσιτς δεν έφτανε για τους Μάβερικς – Όλα τα αποτελέσματα του NBA (vids)

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς δεν αγωνίστηκε και πάλι, ωστόσο οι Λέικερς μετά από τρεις διαδοχικές ήττες τα κατάφεραν κόντρα στους Μάβερικς και επικράτησαν με 107-97. Το ματς έδειχνε να «γέρνει» προς την πλευρά των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο, αφού είχαν σταθερά ένα προβάδισμα άνω των δέκα πόντων, στην τρίτη περίοδο όμως οι Λέικερς μπήκαν δυνατά και...

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς δεν αγωνίστηκε και πάλι, ωστόσο οι Λέικερς μετά από τρεις διαδοχικές ήττες τα κατάφεραν κόντρα στους Μάβερικς και επικράτησαν με 107-97.

Το ματς έδειχνε να «γέρνει» προς την πλευρά των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο, αφού είχαν σταθερά ένα προβάδισμα άνω των δέκα πόντων, στην τρίτη περίοδο όμως οι Λέικερς μπήκαν δυνατά και με ένα επιμέρους 32-13 έφεραν τούμπα το ματς, παίρνοντας τη νίκη. Έτσι ανέβηκαν στο 22-19 ενώ οι Μάβερικς έπεσαν στο 18-22.

Ο Μπράντον Ίνγκραμ με 29 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Λόνζο Μπολ να προσθέτει 21 πόντους και τον Τζος Χαρτ 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους Μαβς, ο Λούκα Ντόντσιτς ήταν για ακόμα ένα βράδυ εξαιρετικός, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 27 πόντους και 8 ριμπάουντ, με τον Χάρισον Μπαρνς να μένει στους 11 πόντους με 3/13 σουτ και τον ΝτιΆντρε Τζόρνταν να προσθέτει 10 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Όλα τα αποτελέσματα

Μπόστον Σέλτικς – Μπρούκλιν Νετς : 116 – 95 (Κάϊρι Ίρβινγκ 17π. – Ρόντιονς Κούρουρς 24.)

Σαν Αντόνιο Σπερς – Ντιρτρόιτ Πίστονς : 119 – 107 (ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν 26π. – Μπλέικ Γκρίφιν 34π.)

Ντένβερ Νάγκετς – Χιούστον Ρόκτες : 113 – 125 (Νίκολα Γιόκιτς 24π. – Τζέιμς Χάρντεν 32π.)

Μέμφις Γκρίζλις – Νιου Όρλιαν Πέλικανς : 95 – 114 (Μάικ Κόνλεϊ 22π. – Άντονι Ντέιβις 36π)

Ορλάντο Μάτζικ – Σακραμέντο Κινγκς : 95 – 111 (Τέρενς Ρος 20π. – ΝτιΆρον Φοξ 20π.)

Νιου Γιορκ Νικς – Πόρτλαντ Μπλέιζερς : 101 – 111 (Ένες Καντέρ 18π. – Γιουσούφ Νούρκιτς 20π.)