NBA

Επέστρεψε ο Κουφός, νίκησαν οι Κινγκς!

Νικηφόρο πέρασμα από το Μαϊάμι με 123-113, με τον Έλληνα σέντερ να σημειώνει 6 πόντους

Με νίκη γιόρτασε την επιστροφή του στους αγώνες ο Κώστας Κουφός, καθώς οι Σακραμέντο Κινγκς πέρασαν από την έδρα των Μαϊάμι Χιτ με 123-113!

Ο Έλληνας σέντερ που αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού όλο αυτό το διάστημα, μπήκε ως αλλαγή και στα 12 λεπτά που αγωνίστηκε, σημείωσε 6 πόντους με 3/4 σουτ, έχοντας ακόμη και 4 ριμπάουντ με 1 κλέψιμο.

Από την υπόλοιπη ομάδα ξεχώρισαν οι Κόλεϊ-Στάιν (26π.) και Χιλντ (23π.), ενώ για τους ηττημένους, οι Ρίτσαρντσον (31π.), Ντράγκιτς (20π.) και Γουάιτσαϊντ (16π., 24ρ.) έκαναν ότι μπορούσαν, αλλά δεν ήταν αρκετό για να γυρίσουν το ματς.

Μικρή συμμετοχή είχε και ο Τάιλερ Ντόρσεϊ στην ήττα των Ατλάντα Χοκς από τους Φιλαδέλφεια Σίξερς (113-92). Σε 6 λεπτά συμμετοχής είχε 2 πόντους με 1/3 σουτ, καθώς και μία ασίστ. Για τους νικητές, ο Μπεν Σίμονς έχασε το triple double για μία ασίστ (21π., 12ρ., 9 ασίστ).

Αντεντοκούμπο κορυφαίος στην ανατολή, ο Κάρι στη δύση

NBA: Το ιστορικό ρεκόρ του Κάρι στην κορυφή του Top5 (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Επέστρεψε ο Κουφός, νίκησαν οι Κινγκς!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.