NBA

Γουίζαρντς-Μπακς 134-137: Ο Μίντλετον… ντύθηκε Αντετοκούνμπο

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο μακριά από τις… υψηλές πτήσεις, οι Μιλγουόκι Μπακς δυσκολεύτηκαν απέναντι στους Γουίζαρντς ωστόσο πήραν τη νίκη με 137-134 στην παράταση στην Γουάσινγκτον και έφτασαν στο 49-8. Ο Έλληνας φόργουορντ αντιμετώπισε προβλήματα με φάουλ και αποβλήθηκε ενάμισι λεπτό πριν από το τέλος της κανονικής περιόδου και δεν αγωνίστηκε καθόλου στην παράταση. Στα...

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο μακριά από τις… υψηλές πτήσεις, οι Μιλγουόκι Μπακς δυσκολεύτηκαν απέναντι στους Γουίζαρντς ωστόσο πήραν τη νίκη με 137-134 στην παράταση στην Γουάσινγκτον και έφτασαν στο 49-8.

Ο Έλληνας φόργουορντ αντιμετώπισε προβλήματα με φάουλ και αποβλήθηκε ενάμισι λεπτό πριν από το τέλος της κανονικής περιόδου και δεν αγωνίστηκε καθόλου στην παράταση. Στα 24:51 που έμεινε στο παρκέ είχε 22 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 μπλοκ έκανε όμως και 8 λάθη.

Οι Μπακς όμως είχαν σε πολύ καλή βραδιά τον Κρις Μίντλετον που τελείωσε με 40 πόντους και ήταν το καλύτερο… αντίβαρο στον Μπράντλεϊ Μπιλ που σταμάτησε στους 55 πόντους για τους Γουίζαρντς.

Η ομάδα του Μιλγουόκι έφτασε ακόμα και στο +20 στα μέσα της τρίτης περιόδου (71-51) όμως οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στο παιχνίδι και ολοκλήρωσαν την ανατροπή τους ένα λεπτό πριν από το τέλος όταν και προσπέρασαν με 123-121 με καλάθι του Μπράντλεϊ Μπιλ. Ο Έρικ Μπλέντσο έστειλε το παιχνίδι στην παράταση με βολές, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 132-128 δύο λεπτά πριν από το τέλος της.

Ο Κρις Μίντλετον με επτά διαδοχικούς πόντους του έβαλε μπροστά τους Μπακς με 135-132 στα 31” για το τέλος ενώ μετά τις βολές του Μπιλ ήταν και πάλι εύστοχος για το 137-134 που ήταν και το τελικό σκορ με τον Μπράουν Τζ. να αστοχεί σε τρίποντο στο φινάλε.