NBA

Γουόριορς: Εύκολα κόντρα στους Πίστονς

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας με 121-114 των Ντιτρόιτ Πίστονς

Επιστροφή στις νίκες για τους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς, που επικράτησαν με 121-114 των Ντιτρόιτ Πίστονς, αφήνοντας πίσω την ήττα από τους Μάβερικς.

Μάλιστα η νίκη, ήρθε αρκετά πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Οι πρωταθλητές είχαν μεγάλη διαφορά, αλλά στο τέλος άφησαν τους Πίστονς να μειώσουν.

Από την αρχή της αναμέτρησης, οι Γουόριορς πήραν κεφάλι και στο ημίχρονο είχαν φτιάξει μία διαφορά 14 πόντων (63-49). Στην τρίτη περίοδο την ανέβασαν στο +20 (97-77) και ουσιαστικά τέλειωσαν το ματς.

Οι Πίστονς έβγαλαν αντίδραση στην τέταρτη περίοδο κα μείωσαν τη διαφορά ακόμη και σε μονοψήφιο νούμερο, αλλά αυτό δεν έφτανε για να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο, έτσι ήρθε το 121-114.

Ο Κάρι με 26 πόντους και 9 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Τόμπσον να προσθέτει 24 πόντους και τους Ντουράντ και Γκριν από 14 πόντους.

Για τους Πίστονς, ο Γκρίφιν είχε 24 πόντους, ο Κενάρντ 20 πόντους και ο Σμιθ 14 πόντους.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουόριορς: Εύκολα κόντρα στους Πίστονς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.