NBA

Γουόριορς-Ρόκετς 2-1: Ήττα στην παράταση για τους πρωταθλητές (vid)

Οι Ρόκετς μπήκαν πάλι στο... παιχνίδι για την πρόκριση

Μεγάλη νίκη στην παράταση κατάφεραν να σημειώσουν οι Ρόκετς κόντρα στους Γουόριορς με 126-121, φέρνοντας τη σειρά στο 2-1 και δείχνοντας ότι ακόμα «αναπνέουν».

Η ομάδα του Χιούστον ήταν καλύτερη στα κρίσιμα σημεία του αγώνα, με τον Τζέιμς Χάρντεν να είναι ο κορυφαίος για τους νικητές.

Συγκεκριμένα ο «Μούσιας» σημείωσε 41 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε 45 λεπτά συμμετοχής, χωρίς να μπορεί η άμυνα των Γουόριορς να τον σταματήσει.

Πολύ καλός ήταν και ο Έρικ Γκόρντον που πρόσθεσε ακόμα 30 πόντους και ξεκόλλησε αρκετές φορές τις «ρουκέτες» στην επίθεση.

Από την άλλη πλευρά ο μόνος που ξεχώρισε ήταν ο Κέβιν Ντουράντ που έκανε ακόμα ένα εξαιρετικό παιχνίδι και έδειξε ότι έχει αλλάξει επίπεδο στα φετινά πλέι-οφ όντας ο πιο σταθερός της ομάδας του.

Ο «KD» είχε 46 πόντους, 6 ασίστ και 3 ριμπάουντ για τους πρωταθλητές, ωστόσο ακόμα και αυτός δεν ήταν αρκετά για να φέρει το θετικό αποτέλεσμα.

Πολύ κακός ήταν την κρίσιμη στιγμή της παράτασης όμως ο Στεφ Κάρι, που έκανε ένα από τα χειρότερα παιχνίδια της καριέρας του, αφού δεν κατάφερε στο έξτρα πεντάλεπτο να βρει το δρόμο προς το καλάθι, χάνοντας ελεύθερα σουτ, που θα μπορούσαν να δώσουν τη νίκη.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Γκόλντεν Στέιτ – Χιούστον: 2-1

G1: Γκόλντεν Στέιτ – Χιούστον: 104-100

G2: Γκόλντεν Στέιτ – Χιούστον: 115-109

G3: Χιούστον – Γκόλντεν Στέιτ: 126-121

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουόριορς-Ρόκετς 2-1: Ήττα στην παράταση για τους πρωταθλητές (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.