NBA

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς έκαναν… πλάκα!

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο και διέλυσαν τους Σαν Αντόνιο Σπερς με 141-102! – Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν χωρίς τους Όλντριτζ και ΝτεΡόζαν!

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς σοβαρεύονται… επικίνδυνα όσο περνάει και ο καιρός κι αυτό φάνηκε και στην εντός έδρας νίκη με 141-102 επί των Σαν Αντόνιο Σπερς.

Βέβαια, οι Σαν Αντόνιο Σπερς βγήκαν στο παρκέ χωρίς τους ΛαΜάρκους Όλντριτζ, ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν και Ντέρικ Γουάιτ και προφανώς το πλήρωσαν.

Οι γηπεδούχοι ήταν σχεδόν… ανελέητοι στη διάρκεια του αγώνα κι έφτασαν να προηγούνται με 40 πόντους, πριν τελικά κερδίσουν με… 39, ενώ έκαναν ρεκόρ στο φετινό πρωτάθλημα του ΝΒΑ με 42 ασίστ!

Κι όλα αυτά έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, γιατί στο πρώτο οι δύο ομάδες ήταν σχετικά κοντά, αφού έκλεισε στο 66-52, υπέρ των πρωταθλητών.

Από το τρίτο δωδεκάλεπτο όμως και στην πορεία έγιναν τρομερά πράγματα. Οι Γουόριορς ξεκίνησαν την περίοδο με 17/18 σουτ και το τέλος της, τους βρήκε μπροστά με 32 πόντους (115-83)!

Προφανώς και η τέταρτη περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα για τους πρωταθλητές του ΝΒΑ, που έφτασαν πολύ εύκολα στο 141-102.

Και όλα αυτά με τον Στέφεν Κάρι να μένει στους 19 πόντους, ενώ πρώτος σκόρερ για το Γκόλντεν Στέιτ ήταν ο Τόμπσον με 25 πόντους και 11/12 σουτ, ενώ ο Ντουράντ είχε 23.

Για τους Σαν Αντόνιο Σπερς, ο Μιλς με 16 πόντους, ο Γκέι με 15 πόντους ήταν αυτοί που… ξεχώρισαν, ενώ ο Μπέρτανς πρόσθεσε ακόμη 12 πόντους.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς έκαναν… πλάκα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.