NBA

Κώστας Αντετοκούνμπο: Έκανε ντεμπούτο με το Ντάλας (vid)

Σημείωσε τον πρώτο του πόντο στο NBA

Την πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα των Ντάλας Μάβερικς στη φετινή σεζόν, έκανε στο Πόρτλαντ ο Κώστας Αντετοκούνμπο!

Ο ρούκι των Μάβερικς έπαιξε για έξι λεπτά, στην ήττα της ομάδας του στο Πόρτλαντ από τους Μπλέιζερς, με 126-118.

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο είχε σε έξι λεπτά, έναν πόντο με 1/2 βολές και 0/2 σουτ, καθώς και 1 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Το θετικό είναι πως έπαιξε για πρώτη φορά σε ματς του ΝΒΑ, με τον συμπαίκτη του, Λούκα Ντόνσιτς, να τον ενθαρύνει για τη συνέχεια, με ένα tweet.

Οι Μπλέιζερς πήραν τη νίκη χάρη στους 33 πόντους του Λίλαρντ και τους 20 του Σεθ Κάρι, με τον Ντόνσιτς από την άλλη να έχει 24 πόντους και 6 ασίστ.