NBA

Μιλγουόκι Μπακς: Ο μαγικός Αντετοκούνμπο δεν αρκούσε – Το «διπλό» οι Σίξερς

Εντός έδρας ήττα από τους Σίξερς για τους Μιλγουόκι Μπακς.

Την ήττα με 120-123 γνώρισαν στην έδρα τους οι Μιλγουόκι Μπακς στην αναμέτρηση κόντρα στους Φιλαδέλφεια Σίξερς, με τους πρωταθλητές του NBA να μην καταφέρνουν να πανηγυρίσουν τη νίκη.

Παρότι οι Μπακς κατάφεραν να μπούνε δυνατά στο παιχνίδι και να προηγηθούν στη πρώτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση και κατάφεραν να βρεθούν ακόμη και με 15 πόντους μπροστά στο σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Ο εκπληκτικός Γιάννης Αντετοκούνμπο βρέθηκε σε τρομερή ημέρα για ακόμη μια φορά αγγίζοντας το triple double με 32 πόντους, 11 ριμπάουντ και 9 ασίστ όμως αυτό δεν αρκούσε για να γλιτώσει τους Μπακς από την ήττα.

Για τους νικητές κορυφαίος ήταν ο συνήθης ύποπτος, Τζοέλ Εμπίντ που τελείωσε τον αγώνα με 42 πόντους με 11/14 βολές, 11/17 δίποντα, 3/4 βολές.

Για την ομάδα του Μιλγουόκι σε ρηχά νερά κινήθηκε ο Μίντλετον που είχε 19 πόντους με 2/12 τρίποντα ενώ λεπτά συμμετοχής πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο.

Τα δωδεκάλεπτα της αναμέτρησης: 27-24, 61-69, 93-100, 120-123.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μιλγουόκι Μπακς: Ο μαγικός Αντετοκούνμπο δεν αρκούσε – Το «διπλό» οι Σίξερς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.