NBA

Νάγκετς – Κλίπερς 107-113: Τζορτζ και Λέοναρντ «υπέγραψαν» το 2-1

Το Λος Άντζελες έκανε ένα ακόμα βήμα για την πρόκριση στους τελικούς της Δύσης, με τους Τζορτζ και Λέοναρντ να βάζουν την υπογραφή τους σε επίθεση και άμυνα, αντίστοιχα. Οι Κλίπερς ήταν νικητές με 113-107 απέναντι στους Νάγκετς, κάνοντας την ανατροπή στην τέταρτη περίοδο. Οι Νάγκετς ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάσταημε της αναμέτρησης έχοντας σταθερά...

Το Λος Άντζελες έκανε ένα ακόμα βήμα για την πρόκριση στους τελικούς της Δύσης, με τους Τζορτζ και Λέοναρντ να βάζουν την υπογραφή τους σε επίθεση και άμυνα, αντίστοιχα.

Οι Κλίπερς ήταν νικητές με 113-107 απέναντι στους Νάγκετς, κάνοντας την ανατροπή στην τέταρτη περίοδο.

Οι Νάγκετς ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάσταημε της αναμέτρησης έχοντας σταθερά το προβάδισμα που έφτασε ως και το +12 (43-55 στο 20′). Στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου ο Γκαρντ με τρίποντο έκανε το σκορ 90-97, όμως κάπου εκεί άρχισε η αντεπίθεση των Κλίπερς.

Πολ Τζορτζ και Λου Γουίλιαμς έχτισαν ένα 8-0 για τους Κλίπερς που πήραν το προβάδισμα (98-97) με τους Κλίπερς να βρίσκουν ρυθμό από την άμυνά τους και τον εξαιρετικό Κουάι Λέοναρντ. Ο τελευταίος ήταν κι εκείνος που διαμόρφωσε το σκορ στο φίνάλε με ελεύθερες βολές.

Νάγκετς – Κλίπερς 107-113 (1-2)

Τα δωδεκάλεπτα: 32-33, 59-57, 88-84, 107-113

ΝΑΓΚΕΤΣ (Μαλόουν): Μίλσαπ 11, Γκραντ 11 (1), Γιόκιτς 32 (3 τρ., 12 ριμπ.), Μάρεϊ 14 (2), Χάρις 10 (2), Πλάμλι 2, Πόρτερ 18 (2 τρ., 10 ριμπ.), Κρεγκ, Μόρις 9 (1).

ΚΛΙΠΕΡΣ (Ρίβερς): Λέοναρντ 23 (1 τρ., 14 ριμπ.), Μόρις 12, Ζούμπατς 8, Μπέβερλι 7 (1), Τζορτζ 32 (5), Γκριν 7 (1), Χάρελ 11, Τζάκσον, Γουίλιαμς 10 (2), Μαν, Σάμετ 3 (1).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ SPORTIME ONLINE

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νάγκετς – Κλίπερς 107-113: Τζορτζ και Λέοναρντ «υπέγραψαν» το 2-1», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.