NBA

NBA: «Άλωσαν» το Μαϊάμι οι Σέλτικς – Όλα τα αποτελέσματα (vids)

Οι Μπόστον Σέλτικς πέρασαν νικηφόρα από την έδρα των Μαϊάμι Χιτ με 112-102, παραμένοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας στην Ανατολή. Σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται στο 29-31 και το ημίχρονο στο 53-49. Καμία ομάδα δεν πήρε διαφορά άνω των 6...

Οι Μπόστον Σέλτικς πέρασαν νικηφόρα από την έδρα των Μαϊάμι Χιτ με 112-102, παραμένοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας στην Ανατολή.

Σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται στο 29-31 και το ημίχρονο στο 53-49. Καμία ομάδα δεν πήρε διαφορά άνω των 6 πόντων, με εξαίρεση τα τελευταία κρίσμα λεπτά όπου η ομάδα της Βοστώνης άνοιξε την ψαλίδα, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι τη λήξη και το τελικό 112-102.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Χέιγουορντ, που πέτυχε 25 πόντους, ενώ ακολούθησαν οι Ίρβινγκ με 23 και Χόρφορντ με 21. Για τους ηττημένους ο Ουέιτερς σημείωσε 21, ο Ουάιτσαϊντ 18 και ο Ουέιντ 17. Με αυτόν τον τρόπο, οι Σέλτικς παρέμειναν στην τετράδα, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 47-32 και είναι ισόβαθμοι με τους Πέισερς, ενώ οι Χιτ υποχώρησαν στο 38-40 και εκτός οκτάδας.