NBA

NBA αποτελέσματα: Ήττα για τους Λέικερς από τους Σπερς! (vids)

NBA αποτελέσματα: Ξεχώρισαν οι νίκες των Σαν Αντόνιο Σπερς και των Μπρούκλιν Νετς στο NBA. Ήττα για τους Λέικερς. NBA αποτελέσματα: Οι Λέικερς ηττήθηκαν στο Λος Άντζελες από τους Σπερς με 118-109 και έπεσαν στο 6-3.Για το Σαν Αντόνιο, ο Όλντριτζ σταμάτησε στους 28 πόντους και οι ΝτεΡόζαν – Μάρει πρόσθεσαν άλλους 19 και 18...

NBA αποτελέσματα: Ξεχώρισαν οι νίκες των Σαν Αντόνιο Σπερς και των Μπρούκλιν Νετς στο NBA. Ήττα για τους Λέικερς.

NBA αποτελέσματα: Οι Λέικερς ηττήθηκαν στο Λος Άντζελες από τους Σπερς με 118-109 και έπεσαν στο 6-3.Για το Σαν Αντόνιο, ο Όλντριτζ σταμάτησε στους 28 πόντους και οι ΝτεΡόζαν – Μάρει πρόσθεσαν άλλους 19 και 18 αντίστοιχα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ζεστοί στην πρώτη περίοδο ενώ τελείωσαν και το ματς με επί μέρους στο 4ο 12λεπτο 27-20.

Για τους πρωταθλητές, ο ΛεΜπρόν είχε 27 πό ντους και 12 ασίστ ενώ ο Ντέιβις 23 πόντους καα 10 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-34,30-31,33-26,20-27.

Οι Σίξερς έπεσαν στο 7-2 μετά την ήττα από τους Νετς στο Μπρούκλιν με 122-109.

Ο Μίλτον με 24 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους ηττημένους, ενώ ο Εμπίντ σημείωσε 20 πόντους και 12 ριμπάουντ. 17 πόντους συμπλήρωσε ο Χάρις.

Για τους νικητές, ο ΛεΒερτ σταμάτησε στους 22 πόντους, ο Άλεν είχε 15 κι ο Γκριν 14.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-26,37-25,29-33,28-25.

Οι Καβαλίερς ανέβηκαν στο 5-4 μετά την επικράτηση με 94-90 επί του Μέμφις.

Ο Ντράμοντ πήρε την ομάδα πάνω του και με 22 πόντους και 15 ριμπάουντ την οδήγησε στη νίκη.

18 πόντους είχε ο Ναντς Τζούνιορ και 16 ο Οσμάν.

Για το Μέμφις, ο Βαλαντσιούνας σημείωσε 17 κι ο Κλαρκ 14.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-19,21-27,24-21,21-27.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του NBA:

Λέικερς – Σπερς 109-118
Γκρίζλις – Καβαλίερς 90-94
Νετς – Σίξερς 122-109
Νάγκετς-Μάβερικς 117-124
Μπλέιζερς-Μινεσότα 135-117

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «NBA αποτελέσματα: Ήττα για τους Λέικερς από τους Σπερς! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.