NBA

NBA: Δεν τα κατάφεραν στη Γιούτα οι Μπάκς του Αντετοκούνμπο (vid)

Την ήττα με 124-120 γνώρισαν στη Γιούτα οι πρωταθλητές του NBA, Μιλγουόκι Μπάκς.

ΝΒΑ: Σε ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον παιχνίδι με αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ, οι Μιλγουόκι Μπακς δεν κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη από τη Γιούτα εναντίον των Τζαζ, καθώς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η παρέα του, γνώρισαν την ήττα με 124-120.

Τα «Ελάφια», με τον Γιάννη στο παρκέ για 21 λεπτά, δεν κατάφεραν να δραπετεύσουν με τη νίκη, ενώ ο Greek Freak που πραγματοποίησε ακόμη μια εξαιρετική εμφάνιση με τη φανέλα των πρωταθλητών του NBA, σημείωσε 21 πόντους.

Ακόμη, για την ομάδα του Μιλγουόκι, αγωνίστηκαν ακόμη δύο Έλληνες, καθώς αν και δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο πόντο, τόσο ο Θανάσης Αντετοκούνμπο με 10 λεπτά συμμετοχής όσο και ο Γιώργος  Καλαϊτζάκης με σχεδόν 6 λεπτά, έκαναν ακόμη έντονο το ελληνικό στοιχείο στην αναμέτρηση.

Ακόμη, για τους Μπακς ξεχώρισε ο Κρις Μίντλετον που μέτρησε 25 με 3/4 τρίποντα (9/14 σουτ, 4/4 βολές) ενώ για τους νικητές, MVP ήταν ο ο Κλάρκσον με 18 πόντους.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «NBA: Δεν τα κατάφεραν στη Γιούτα οι Μπάκς του Αντετοκούνμπο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.