NBA

NBA: Φινάλε στην κανονική περίοδο με μία… εκκρεμότητα (vids)

Η κανονική περίοδος, έστω και μέσα στη «φούσκα», ολοκληρώθηκε. Απομένει μία σημαντική εκκρεμότητα για την 16η θέση των πλέι οφ του NBA.

Τα ζευγάρια των πλέι οφ του NBA είναι γνωστά εδώ και δύο 24ώρα και το μόνο που απομένει είναι να γίνει γνωστός ο αντίπαλος των Λος Άντζελες Λέικερς. Αυτός θα προκύψει από τον αγώνα μπαράζ ανάμεσα στους Μπλέιζερς και τους Γκρίζλις.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Τέλος από τους Μπουλς ο Μπόιλεν (pic)

Ο νικητής θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει το πρωτάθλημα (ακόμη και αν ξεκινάει από την 8η θέση της Δύσης) και ο χαμένος θα κληθεί να αφήσει το Ορλάντο και να ξεκινήσει την προετοιμασία για την επόμενη σεζόν.
Μόνο που δεν θα κριθεί σε ένα μόνο ματς. Οι Γκρίζλις χρειάζονται 2 νίκες και το Πόρτλαντ μία! Το πρώτο ματς είναι απόψε (15/8) στις 21:3ο.

Τα highlights των αγώνων:

Τα αποτελέσματα του NBA:

Τορόντο – Ντένβερ 117-109 (Γουάτσον 22π., Τζόνσον 23π., Πάουελ 15π./Ντόζιερ 20π., Μόρις 16π.)

Ιντιάνα – Μαϊάμι 109-92 (ΜακΝτέρμοτ 23π., Μπρόγκντον 16π./Ναν 23π., Χιλ 21π.)

Κλίπερς – Οκλαχόμα 107-103 (παρ., κανονικός αγώνας 87-87/Μαν 25π., 14 ριμπ.,, 9 ασιστ/Ντιαλό 27π., 11 ριμπ.)

Χιούστον – Φιλαντέλφια 96-134 (Χάρντεν 27π., 10 ασίστ/Χάρις 18π., Εμπίιντ 14π.)

Οι κατατάξεις στο NBA

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «NBA: Φινάλε στην κανονική περίοδο με μία… εκκρεμότητα (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.