NBA

NBA: Τρομερή νίκη οι Σανς – Νίκες και για Πίστονς, Γκρίζλις! (vids)

Τρομερό παιχνίδι έγινε στο Ορλάντο, με τους Σανς να παίρνουν τελικά τη νίκη στην παράταση με 122-120. Οι δύο ομάδες στηρίχθηκαν την επίθεσή τους στην κανονική διάρκεια του αγώνα, με το τέλος της τέταρτης περιόδου να τις βρίσκει ισόπαλες με 118-118. Ξαφνικά όμως εστίασαν στην άμυνα, με το επιμέρους σκορ του έξτρα 5λεπτου να είναι...

Ξαφνικά όμως εστίασαν στην άμυνα, με το επιμέρους σκορ του έξτρα 5λεπτου να είναι 4-2 για τους Σανς (!) και τους δύο αντιπάλους να μένουν χωρίς πόντο στα τελευταία 3 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα της παράτασης και τον Εβάν Φουρνιέ να αστοχεί στο τέλος σε τρίποντο που θα μπορούσε να δώσει τη νίκη στο Ορλάντο.

Ο Ντέβιν Μπούκερ με 35 πόντους και 8 ασίστ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Τζι Τζέι Γουόρεν να προσθέτει 24 πόντους και τον Κέλι Ούμπρε 19 πόντους.

Για τους Μάτζικ, ο Ντι Τζέι Όγκαστιν είχε 27 πόντους, ο Νίκολα Βούτσεβιτς 22 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Τέρενς Ρος 18 πόντους.

ΟΡΛΑΝΤΟ ΜΑΤΖΙΚ: Γκόρντον 11 (9 ριμπάουντ), Άιζακ 11, Βούτσεβιτς 22 (13 ριμπάουντ), Όγκαστιν 27, Φουρνιέ 16, Σίμονς 11, Μπάμπα 2, Γκραντ 2, Ρος 18

ΦΟΙΝΙΞ ΣΑΝΣ: Γουόρεν 24, Μπρίτζες 5, Αϊτόν 8 (12 ριμπάουντ), Μέλτον 4, Μπούκερ 35 (7 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Χολμς 8, Ούμπρε 19, Τζάκσον 10, Οκόμπο 9.

Πίστονς – Γουίζαρντς: Έκαναν αυτό που χρειάστηκε οι Ντιτρόιτ!

Το Ντιτρόιτ ζορίστηκε… όσο χρειαζόταν κόντρα στους Γουίζαρντς, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 106-95. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο ένα επιμέρους σκορ 31-17 στην τρίτη περίοδο βοήθησε τους Πίστονς να ξεφύγουν με 85-73 και να μην απειληθούν στην συνέχεια μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο Μπλέικ Γκρίφιν με 23 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Ρέτζι Τζάκσον να προσθέτει 19 πόντους και τον Αντρέ Ντράμοντ 16 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους Γουίζαρντς, ο Τζον Γουόλ και ο Μπράντλεϊ Μπιλ είχαν από 21 πόντους και ο Τρέβορ Αρίζα 16 πόντους.

ΝΤΙΤΡΟΙΤ ΠΙΣΤΟΝΣ: Γκρίφιν 23 (9 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Ντράμοντ 16 (11 ριμπάουντ), Τζάκσον 19, Μπούλοκ 5, Μπράουν 8, Λούερ 3, Τζόνσον 5, Πατσούλια 5, Καλντερόν, Γκάλογουεϊ 22

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΓΟΥΙΖΑΡΝΤΣ: Αρίζα 16, Γκριν 4, Μπράιαντ 7, Γουόλ 21 (7 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Μπιλ 21, Μόρις 12, Μαχίνμι 10, Σατοράνσκι 2, Ραντλ 2

ΓΚΡΙΖΛΙΣ – ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ 95-87: Με το ζόρι το Μέμφις!

Οι Γκρίζλις επιβεβαίωσαν ότι βρίσκονται σε… κακό φεγγάρι. Για καλή τους τύχη, βρήκαν απέναντί τους το Κλίβελαντ και η άσχημη εμφάνισή τους δεν τους στοίχισε, με τις “Αρκούδες” να παίρνουν μία οριακή νίκη με 95-87.

Ο Μαρκ Γκασόλ με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Μάικ Κόνλεϊ και τον Κάιλ Άντερσον να προσθέτουν από 15 πόντους.

Για τους Καβς, ο Τζόρνταν Κλάρκσον είχε 24 πόντους και ο Κόλιν Σέξτον 16 πόντους.

ΜΕΜΦΙΣ ΓΚΡΙΖΛΙΣ: Τζάκσον 11, Άντερσον 15, Γκασόλ 20 (9 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Κόνλεϊ 15 (8 ασίστ), Τεμπλ 11, Γκριν 6, Νοά 5, Μακ 6, Σέλντεν 4, Μπρουκς 2

ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ: Νανς 6 (9 ριμπάουντ), Οσμάν 10, Ζίζιτς 6 (11 ριμπάουντ), Σέξτον 16, Μπερκς 7, Φράι 6, Μπλόσονγκεϊμ 5, Τζόουνς 5, Ντελαβεντόβα 2, Κλάρκσον 24

NBA: Συνεχίζει ακάθεκτος ο Λούκα Ντόνσιτς

NBA: Δύο νέα ρεκόρ “έσπασε” ο Νοβίτσκι στο ματς με τους Πέλικανς!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «NBA: Τρομερή νίκη οι Σανς – Νίκες και για Πίστονς, Γκρίζλις! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.