NBA

Ράπτορς-Μπακς 118-112: Δεν άντεξε ο Giannis στη δεύτερη παράταση(vid)

Κακός επιθετικά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και ήττα για τους Μιλγουόκι Μπακς

Αρκετά κακός ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο τρίτο παιχνίδι της σειράς των Μπακς με τους Ράπτορς, με την ομάδα του να ηττάται με 118-112 στην δεύτερη παράταση.

Η άμυνα της ομάδα του Τορόντο έπαιξε εξαιρετική άμυνα πάνω στον Έλληνα σούπερ σταρ, με αποτέλεσμα να περιορίσουν πολύ το επιθετικό του παιχνίδι.

Ο «Greek Freak» τελείωσε τον αγώνα με 12 πόντους, 23 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 4 μπλοκ, 8 λάθη, ενώ αποβλήθηκε με έξι φάουλ, μετά από 44 λεπτά συμμετοχής.

Αρκετά καλό παιχνίδι όμως έκαναν ο Χιλ με τον Μπρόγκντον, οι οποίοι σημείωσαν 24 και 20 πόντους, αντίστοιχα, προσπαθώντας να καλύψουν το κενό του Giannis.

Οι Μπακς αν και κατάφεραν να φτάσουν τον αγώνα στη δεύτερη παράταση, δεν κατάφεραν τελικώς να «σπάσουν» την έδρα των Ράπτορς.

Για τους γηπεδούχους, ο Καουάι Λέοναρντ ήταν ασταμάτητος, έχοντας Λέοναρντ 36 9/21 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 12/13 βολές, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ, κάνοντας τα πάντα μέσα στο παρκέ και στην άμυνα.

Και ο Σιάκαμ όμως ήταν από τους λόγους της νίκης, αφού τελείωσε την αναμέτρηση με 25 πόντους και 11 ριμπάουντ.

ΡΑΠΤΟΡΣ (Νερς): Λέοναρντ 36, Σιάκαμ 25, , Γκασόλ 16, Γκριν 3, Λάουρι 11, Πάουελ 19, Ιμπάκα 5, ΒανΒλίτ 3

ΜΠΑΚΣ (Μπουντενχόλζερ): Μίροτιτς 10, Αντετοκούνμπο 12 (5/13 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 2/7 βολές, 23 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 4 μπλοκ, 8 λάθη, 6 φάουλ), Λόπεζ 16, Μίντλετον 9, Μπλέντσο 11, Ιλιασόβα 2, Μπρόγκντον 20, Χιλ 24, Κόνακτον 8 (2)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ράπτορς-Μπακς 118-112: Δεν άντεξε ο Giannis στη δεύτερη παράταση(vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.