NBA

Σακραμέντο Κινγκς: Νίκη με εξαιρετικό Κουφό

Οι Σακραμέντο Κινγκς επικράτησαν 122-105 των Φίνιξ Σανς με τον Κώστα Κουφό να πραγματοποιεί την καλύτερη φετινή του εμφάνιση

Οι Σακραμέντο Κινγκς ήταν και πάλι εξαιρετικοί στη νίκη τους επί των Φίνιξ Σανς με 122-105 εκτός έδρας και μάλιστα είχαν σε πολύ καλή μέρα και τον Κώστα Κουφό.

Ο Κώστας Κουφός πραγματοποίησε ίσως την καλύτερη φετινή του εμφάνιση και σε 19 λεπτά συμμετοχής είχε 11 πόντους με 5/7 δίποντα, 1/2 βολές, 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται λέει ο λαός και κάπως έτσι ενήργησαν και οι Κινγκς, οι οποίοι μπήκαν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και ουσιαστικά το τέλειωσαν από την πρώτη περίοδο.

Η ομάδα του Σακραμέντο πήρε προβάδισμα με 36-9 και ουσιαστικά δεν κοίταξε ποτέ πίσω της. Για τους φιλοξενούμενους, πρώτος σκόρερ ήταν ο Φοξ με 16 πόντους και ο Μπογκντάνοβιτς πρόσθεσε 14.

Για τους Σανς, ο Μέλτον είχε 21 πόντους και 5 ασίστ και οι Αρίζα και Τζάκσον από 14 πόντους. Οι γηπεδούχοι έχουν πλέον 4-20 ρεκόρ, ενώ οι φιλοξενούμενοι με τη νίκη τους πέρασαν σε θετικό πρόσημο, με 12-11!

Ο Καντέρ, οι «αρουραίοι» και η συγνώμη (pics)

Τρόλαραν τον Ντουράντ οι οπαδοί της Ατλάντα (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σακραμέντο Κινγκς: Νίκη με εξαιρετικό Κουφό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.