NBA

Τρομεροί Σπερς μέσα στη Βοστώνη – Όλα τα αποτελέσματα του ΝΒΑ

Οι Σαν Αντόνιο Σπερς έκαναν επιβλητική εμφάνιση και νίκησαν 115-96 τους Μπόστον Σέλτικς – Όλα τα αποτελέσματα του ΝΒΑ

Με μία εμφάνιση από τα… παλιά, οι Σαν Αντόνιο Σπερς επικράτησαν των Μπόστον Σέλτικς μέσα στη Βοστώνη με 115-96, έχοντας τον Όλντριτζ σε διαστημική μέρα!

Ο φόργουορντ της ομάδας του Σαν Αντόνιο έκανε τρομερά πράγματα μέσα στο παρκέ, πετυχαίνοντας 48 πόντους, με 14 ριμπάουντ και 6 ασίστ!

Οι φιλοξενούμενοι φρόντισαν από την αρχή του αγώνα να δείξουν ποιος έχει το πάνω χέρι. Προηγήθηκαν λοιπόν με 31-24 στην πρώτη περίοδο και έκλεισαν το ημίχρονο με 54-47.

Από εκεί και πέρα, όμως η διαφορά αυξήθηκε, φτάνοντας το +13 (84-72), αλλά και το +25 στην τέταρτη περίοδο (106-81). Η νίκη λοιπόν ήρθε σχετικά εύκολα.

Εκτός του… διαστημικού Όλντριτζ, ο Ντεροζάν είχε 16 πόντους και 11 ασίστ για τους νικητές και ο Μιλς, ακόμη 12 πόντους.

Για τους Σέλτικς, ο Σμαρτ είχε 14 πόντους και οι Χέιγουορντ και Μόρις από 13 πόντους, ενώ ο Ίρβινγκ έμεινε στους 11 πόντους με 5/17 σουτ και 12 ασίστ.