NBA

«Βομβάρδιζαν» οι Κάρι και Ντουράντ (vds)

Πέτυχαν από 35 και 34 πόντους, αντίστοιχα στη νίκη του Γκόλντεν Στέιτ, επί των Νετς

Με τον Στεφ Κάρι να σημειώνει 35 πόντους και τον Κέβιν Ντουράντ 34, οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς νίκησαν τους Μπρούκλιν Νετς με 120-114, για την έκτη νίκη τους σε επτά παιχνίδια στην κανονική περίοδο στο ΝΒΑ.

Ο Κάρι είχε τρελά κέφια, έξω από τη γραμμή των τριών πόντων, τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με 5/8 και 24 πόντους και τον αγώνα με 7/15.

Μάλιστα ο Κάρι, με την επίδοσή του στο πρώτο μισό, δημιούργησε νέο ρεκόρ στο ΝΒΑ, καθώς έγινε ο πρώτος παίκτης που σημειώνει πέντε τρίποντα σε επτά σερί παιχνίδια, παίρνοντας το ρεκόρ από τον Τζορτζ ΜαΚλάουντ, που είχε τον ίδιο αριθμό τρίποντων σε έξι παιχνίδια από την περίοδο 1995-96. Λίγο μετά, ο Κάρι έφθασε στα πέντε σερί παιχνίδια με +6 τρίποντα.

Mε τη σειρά του ο Ντουράντ είχε 34 πόντους,  μάζεψε οκτώ ριμπάουντ και έδωσε έξι ασίστ.

Οι  Ντ Άντζελο Ράσελ με 25π. και ο Κάρις ΛεΒέρτ με 23π., αντίστοιχα ξεχώρισαν από το Μπρούκλιν που γνώρισε την 4η ήττα.

Ο Γιάννης είναι ο «Γράμματα αδέρφια» στην Κίνα!

Αντετοκούνμπο: «Δεν θα ψάχνω για γόνατα στα 40 μου» (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Βομβάρδιζαν» οι Κάρι και Ντουράντ (vds)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.