ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ BC

Παραλίγο «κατοστάρα» ο Ολυμπιακός (pics)

Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν 94-77 της Μάλαγα σε ματς για το τουρνουά «Costa del Sol»

Με πολύ καλή εμφάνιση συνδύασε τη νίκη επί της Μάλαγα ο Ολυμπιακός το βράδυ της Πέμπτης (13/9).

Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν 94-77 σε αναμέτρηση για το τουρνουά «Costa del Sol».

Υψηλή ήταν η συγκομιδή της α’ περιόδου (31-29 ο Ολυμπιακός), ενώ αντίθετα στο β’ δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 11-16.

Ο Ολυμπιακός διατηρούσε σταθερά το προβάδισμα και σταδιακά το αύξανε, αφού στην τελευταία περίοδο δέχθηκε μόλις 10 πόντους.

Ο Αξέλ Τουπάν έβαλε 19 πόντους, ο Βασίλης Σπανούλης 18 και ο Γιώργος Μπόγρης 16, ενώ ο “βοηθητικός” Κλιντ Τσάπμαν έβαλε 17 πόντους σε 20:12 χωρίς να χάσει σουτ (1/1 βολή, 6/6 δίποντα, 1/1 τρίποντο), ενώ πήρε και 8 ριμπάουντ!

Ο έτερος “βοηθητικός” Χάρις Μάνι μάζεψε 6 ριμπάουντ και ο Σπανούλης έκανε τη διαφορά στις ασίστ με 9.

Να σημειωθεί ότι εκτός των Τσάπμαν και Μάνι, “βοηθητικοί” για τον Ολυμπιακό ήταν οι Στυλιανού, Μιλόσεβιτς, Λαμπρόπουλος, Στεφανίδης.

Τα δεκάλεπτα: 29-31, 40-47, 67-72, 77-94

Απέρριψε τους Μάτζικ πριν τον Ολυμπιακό ο Τίμα (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παραλίγο «κατοστάρα» ο Ολυμπιακός (pics)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.