ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ BC

Ο Αταμάν το σχεδίασε, ο Μαντζούκας το εκτέλεσε – Φοβερό buzzer beater ο Παναθηναϊκός

Σουτ εκτελεσμένο κατευθείαν από το πινακάκι του Εργκίν Αταμάν και στο +7 ο Παναθηναϊκός στο ημίχρονο.

Ο Εργκίν Αταμάν αποδεικνύει στο παιχνίδι κόντρα στη Μπάγερν για τη EuroLeague το λόγο που ο Παναθηναϊκός τον απέκτησε  καθώς ο Τούρκος προπονητής έβγαλε ένα ωραίο σύστημα για το τελευταίο σουτ του ημιχρόνου.

Με 6 δευτερόλεπτα να μένουν στο ρολόι για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και τη Μπάγερν να έχει πλησιάσει στους 4 πόντους μετά το δυνατό ξεκίνημα της ομάδας, ο νέος κόουτς των «πράσινων» έδειξε τι είναι ικανός να κάνει στον πάγκο της ομάδας.

Ο Αταμάν πήρε τάιμ άουτ με τον Παναθηναϊκό να έχει τη μπάλα για την επίθεση. Στο πινακάκι σχεδιάζεται ένα σύστημα που θέλει τον Γκραντ να κατεβάζει τη μπάλα και τον Μαντζούκα να βρίσκεται στη γωνία για τρίποντο.

Η επίθεση γίνεται και πράγματι ο Γκραντ τρέχει το γήπεδο για να βρει ελεύθερο τον Μαντζούκα στη γωνία ο οποίος σκοράρει για να γράψει το 37-30 του ημιχρόνου!

Ελπιδοφόρα μηνύματα από τον νέο προπονητή του Παναθηναϊκού και την ομάδα του, ο οποίος προς το παρόν δεν αισθάνεται πίεση για τη θέση του

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Αταμάν το σχεδίασε, ο Μαντζούκας το εκτέλεσε – Φοβερό buzzer beater ο Παναθηναϊκός», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.