ΜΠΑΣΚΕΤ

Περιστέρι- Ολυμπιακός 68-72: Στο νήμα οι «ερυθρόλευκοι»

Περιστέρι- Ολυμπιακός 68-72: Ο Ολυμπιακός σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στο Περιστέρι επιβλήθηκαν στο «Α. Παπανδρέου» με 68-72! Οι παίκτες του Ηλία Ζούρου είχαν τον πλήρη έλεγχο για 38 λεπτά στο παιχνίδι απέναντι σ’ έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, αλλά στο τελευταίο 2λεπτο τα καλάθια του Πολ έδωσαν τη νίκη στους «ερυθρόλευκους». Από τα πρώτα λεπτά της...

Περιστέρι- Ολυμπιακός 68-72: Ο Ολυμπιακός σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στο Περιστέρι επιβλήθηκαν στο «Α. Παπανδρέου» με 68-72!

Οι παίκτες του Ηλία Ζούρου είχαν τον πλήρη έλεγχο για 38 λεπτά στο παιχνίδι απέναντι σ’ έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, αλλά στο τελευταίο 2λεπτο τα καλάθια του Πολ έδωσαν τη νίκη στους «ερυθρόλευκους». Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τους Χάτσερ-Ξανθόπουλο το Περιστέρι έλεγξε το ματς και «έχτισε» μια διαφορά 10 πόντων (25-15 στο 10′) με τον Παναγιώτη Βασιλόπουλο να έχει… συνδεθεί με το καλάθι από τα 6.75! Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε από την καλή άμυνα των «κυανοκιτρίνων» αλλά βρήκε λύσεις από τους Κουζμίνσκας και Πολ.

Μάλιστα, στην τελευταία περίοδο πήρε μια διαφορά (64-58 στο 35′) που φάνηκε να διατηρεί, όμως κάποια εύκολα καλάθια που χάθηκαν και ταυτόχρονα τα σουτ που βρήκαν οι παίκτες του Ολυμπιακού από την περιφέρεια επέτρεψαν στην ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ να κερδίσει το παιχνίδι.

Ο Ηλίας Ζούρος δεν είχε στην διάθεση του τον Μόουζες και τον Καράμπελα, που ακολουθούν πρόγραμμα αποκατάστασης, ενώ για τους Πειραιώτες δεν αγωνίστηκαν ο Βασίλης Σπανούλης, ο Νίκολα Μιλουτίνοβ και ο Αλέξανδρος Βεζένκοφ.

Περιστέρι- Ολυμπιακός: Τα δεκάλεπτα: 25-15, 38-33, 56-54, 68-72.

Περιστέρι (Ζούρος): Μπλέϊκ 2, Ξανθόπουλος 4 (1 τριπ.), Σκορδίλης 12, Αγραβάνης 5, Σαλούστρος 2, Γόντικας, Βασιλόπουλος 14 (4 τριπ.), Μόρισον 6, Χάτσερ 10 (2 τριπ.), Γκρέϊ 13 (1 τριπ.).

Ολυμπιακός (Μπλατ): Πάντερ 9 (1 τριπ.), Πολ 19 (4 τριπ.), Κόνιαρης 6 (1 τριπ.), Τσέρι, Τσάπμαν, Πρίντεζης 10 (1 τριπ.), Παπανικολάου 5 (1 τριπ.), Κουζμίνσκας 12, Ρούμπιτ 6, Χαπ 5.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Περιστέρι- Ολυμπιακός 68-72: Στο νήμα οι «ερυθρόλευκοι»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.