ΜΠΑΣΚΕΤ

Περιστέρι – ΠΑΟΚ 71-65: «Πέταξε» για την 3η θέση το Περιστέρι – Μπλακ άουτ για τον δικέφαλο (vids)

Το Περιστέρι επικράτησε του ΠΑΟΚ με 71-65 και έκανε το πρώτο βήμα για την 3η θέση της Basket League.

Περιστέρι – ΠΑΟΚ 71-65: Το πρώτο καθοριστικό βήμα για την κατάκτηση της 3ης θέσης στην Basket League έκανε το Περιστέρι, με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη να επικρατεί του ΠΑΟΚ με 71-65.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν μέχρι και τα τελευταία λεπτά της 4ης περιόδου χέρι χέρι στο σκορ, με τον δικέφαλο του βορρά να κρατάει την τύχη στα χέρια του, προτού ένα μπλακ άουτ στα τελευταία τρία λεπτά, να του στερήσει τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο καλάθι στα τελευταία λεπτά παρότι προηγήθηκαν με 63-65 για τρία λεπτά κι έτσι οι Μπίλαν και Ντένμον έγραψαν το 68-65 στο 39’, ενώ ένα λάθος στην επαναφορά για τον ΠΑΟΚ στην επόμενη επίθεση έδωσε την ευκαιρία στον Ντένμον με τρίποντο, να διαμορφώσει το τελικό 71-65 κάνοντας το 1-0 για το Περιστέρι στους μικρούς τελικούς.

Το Περιστέρι, έχοντας ως κορυφαίους τους Μίρο Μπίλαν και Μάρκους Ντένμον κατάφερε να φτάσει στη νίκη, με τον πρώτο να μετρά 21 πόντους και τον δεύτερο να έχει από 13 ενώ και ο Κασελάκης κατάφερε να ολοκληρώσει την αναμέτρηση στους 15 πόντους.

Από την άλλη, για τον ΠΑΟΚ ξεχώρισε ο πολύπειρος Βαγγέλης Μαργαρίτης με 15 πόντους χωρίς όμως αυτό να σταθεί ικανό για να κάνει τους ασπρόμαυρους να χαμογελάσουν στο τέλος του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης: 20-15, 37-33, 56-57, 71-65

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Περιστέρι – ΠΑΟΚ 71-65: «Πέταξε» για την 3η θέση το Περιστέρι – Μπλακ άουτ για τον δικέφαλο (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.