Προκριματικά Eurobasket: Αναβλήθηκε λόγω κορονοϊού το Ιταλία- Βόρεια Μακεδονία


Μαντώ Καψάλη

Προκριματικά Eurobasket: Αναβλήθηκε λόγω κορονοϊού το Ιταλία- Βόρεια Μακεδονία


Το παιχνίδι για τα προκριματικά του Eurobasket 2022 ανάμεσα στην Ιταλία και τη Βόρεια Μακεδονία αναβλήθηκε λόγων κρουσμάτων που βρέθηκαν.

Σύμφωνα με το Sky Sport, το παιχνίδι Ιταλία – Βόρεια Μακεδονία για τα προκριματικά του Eurobasket αναβλήθηκε, αφού μέλος των φιλοξενούμενων βρέθηκε θετικό στον κορονοϊός.

Πλέον η FIBA θα ορίσει σε νέα ημερομηνία την αναμέτρηση, εφόσον το επιτρέψουν οι συνθήκες.

Προκριματικά Eurobasket

A’ ΟΜΙΛΟΣ (Βαλένθια- Σάββατο 28/11)

17:30      Ρουμανία- Πολωνία

20:30      Ισραήλ- Ισπανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ισραήλ               2-0          162-134  4

2.Πολωνία            1-1          151-144  3

3.Ισπανία              1-1          153-151  3

4.Ρουμανία           0-2          134-171  2

Η επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 30/11)

18:30      Ισραήλ- Πολωνία

21:30      Ισπανία- Ρουμανία

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Ταλίν- Σάββατο 28/11)

16:00      Ιταλία-Βόρεια Μακεδονία

20:30      Εσθονία- Ρωσία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ιταλία  2-0          170-145  4

2.Εσθονία             1-1          162-159  3

3.Ρωσία 1-1          141-150  3

4.Βόρεια Μακεδονία           0-2          139-158  2

Η επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 30/11)

16:00      Ρωσία- Ιταλία

20:30      Εσθονία- Βόρεια Μακεδονία

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Βίλνιους- Παρασκευή 27/11)

Τσεχία- Βέλγιο      62-90

Λιθουανία- Δανία  76-80

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Βέλγιο 3-0          264-199  6

2.Λιθουανία           1-2          258-255  4

3.Τσεχία 1-2          226-258  4

4.Δανία  1-2          223-239  4

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 29/11)

16:30      Δανία- Τσεχία

19:30      Λιθουανία- Βέλγιο

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Κωνσταντινούπολη- Παρασκευή 27/11)

Ολλανδία- Σουηδία             78-76

Κροατία- Τουρκία 79-62

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κροατία              3-0          220-177  6

2.Ολλανδία           2-1          209-210  5

3.Σουηδία              1-2          219-230  4

4.Τουρκία              0-3          207-238  3

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 29/11)

16:00      Ολλανδία- Τουρκία

19:00      Σουηδία- Κροατία

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ (Έσποο- Σάββατο 28/11)

16:30      Ελβετία- Σερβία

19:30      Φινλανδία- Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Γεωργία             2-0          190-178  4

2.Σερβία 1-1          170-152  3

3.Φινλανδία          1-1          127-144  3

4.Ελβετία              0-2          151-165  2

Η επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 30/11)

16:00      Ελβετία- Γεωργία

19:00      Σερβία- Φινλανδία

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ (Λιουμπλιάνα- Σάββατο 28/11)

21:10      Σλοβενία- Ουκρανία

Αυστρία- Ουγγαρία (αναβλήθηκε)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ουγγαρία           2-0          139-135  4

2.Ουκρανία           1-1          148-135  3

3.Σλοβενία            1-1          160-155  3

4.Αυστρία              0-2          151-173  2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Δευτέρα 30/11)

18:10      Ουκρανία- Αυστρία

Σλοβενία- Ουγγαρία (αναβλήθηκε)

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ (Πο- Παρασκευή 27/11)

Μεγάλη Βρετανία- Γαλλία  56-79

Γερμανία- Μαυροβούνιο     74-80

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Γαλλία 2-1          233-205  5

2.Μαυροβούνιο    2-1          227-233  5

3.Γερμανία            1-2          230-230  4

4.Μ.Βρετανία        1-2          211-233  4

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 29/11)

16:00      Γαλλία- Γερμανία

19:00      Μεγάλη Βρετανία- Μαυροβούνιο

Η’ ΟΜΙΛΟΣ (Σαράγεβο- Παρασκευή 27/11)

19:00      Ελλάδα- Λετονία  66-77

22:00      Βοσνία- Βουλγαρία             88-49

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ελλάδα              2-1          209-205  5

2.Βοσνία               2-1          215-180  5

3.Λετονία              1-2          242-238  4

4.Βουλγαρία         1-2          222-265  4

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 29/11)

19:00      Βουλγαρία- Ελλάδα

22:00      Βοσνία- Λετονία

 


Sportime Extras