ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ACB: Ήττα για Μούρθια, ζορίστηκε η Μπασκόνια

Η Μούρθια… αυτοκτόνησε στην έδρα της Φουενλαμπράδα με 75-74, ενώ η Μπασκόνια επικράτησε της Ρεάλ Μπέτις με 84-73 για την πέμπτη αγωνιστική της ACB.   Η ομάδα του Σίτο Αλόνσο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρέθηκε να προηγείται με 69-54 και στην τελευταία περίοδο κατέρρευσε! Η Μούρθια σκόραρε μόλις 5 πόντους, δέχθηκε 21 με αποτέλεσμα να...

Η Μούρθια… αυτοκτόνησε στην έδρα της Φουενλαμπράδα με 75-74, ενώ η Μπασκόνια επικράτησε της Ρεάλ Μπέτις με 84-73 για την πέμπτη αγωνιστική της ACB.

Η ομάδα του Σίτο Αλόνσο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρέθηκε να προηγείται με 69-54 και στην τελευταία περίοδο κατέρρευσε! Η Μούρθια σκόραρε μόλις 5 πόντους, δέχθηκε 21 με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από την Φουενλαμπράδα.

Ο Άσκια ήταν  ο κορυφαίος για την Μούρθια με 24 πόντους, ενώ ο Ντούσαν Σάκοτα σε 20 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 9 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-26, 39-40, 54-69, 75-74

View this post on Instagram

📸 | CRÓNICA . Derrota del @ucammurcia frente a @bfuenlabrada por 75-74. . 🗞️ Crónica en nuestra web. . #QuereresPODER

A post shared by UCAM Murcia CB (@ucammurcia) on

ACB: Μπασκόνια- Ρέαλ Μπέτις 84-73

Η Μπασκόνια λίγες μέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό ζορίστηκε κόντρα στην  Ρεάλ Μπέτις, ωστόσο επικράτησε στην έδρα της με 84-73. Οι Βάσκοι αν και βρίσκονταν πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κατάφεραν να προστατέψουν την έδρα τους. Οι παίκτες του Περάσοβιτς πάτησαν το πόδι στο γκάζι στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 34-35, 52-59, 84-73

This guy was on 🔥🔥 . . #GoazenBaskonia #PH7 #onfire #BuesaArena #ACB #basketball #vitoriagasteiz

A post shared by Baskonia (@baskonia1959) on

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ACB: Ήττα για Μούρθια, ζορίστηκε η Μπασκόνια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.