ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Μπαρτσελόνα- Βαλένθια 71-65: Πρόκριση στον τελικό για τους Καταλανούς

Η Μπαρτσελόνα ίδρωσε, αγχώθηκε, αλλά νίκησε την Βαλένθια με 71-65 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Σούπερ Καπ Ισπανίας. Οι Καταλανοί στον τελικό (22/09) θα αντιμετωπίσουν το νικητή του ζευγαριού Φουενλαμπράδα- Ρεάλ Μαδρίτης. Οι δύο ομάδες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν κοντά στο σκορ, όμως η Μπαρτσελόνα στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν...

Οι δύο ομάδες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν κοντά στο σκορ, όμως η Μπαρτσελόνα στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερη από την Βαλένθια και τελικά πήραν την πρόκριση για να διεκδικήσουν το πρώτο τρόπαιο για τη νέα σεζόν.

Ο πρώτος σκόρερ για την Μπάρτσα ήταν ο Κόρι Χίγκινς με 15 πόντους (5/12 σουτ), ενώ ο Νίκολα Μίροτιτς σημείωσε 14 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ. Για τη Βαλένθια, ο Βάνια Μαρίνκοβιτς είχε 17 πόντους με 5/8 τρίποντα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπαρτσελόνα- Βαλένθια 71-65: Πρόκριση στον τελικό για τους Καταλανούς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.