ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Ήττα για την Ούνικς του Δημήτρη Πρίφτη

Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις της στη VTB League η Ούνικς Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη. Η ουραγός Πάρμα κατάφερε να φύγει με τη νίκη (82-76), υποχρεώνοντας την ομάδα από το Καζάν στην 5η ήττα της στο πρωτάθλημα.

Ένα αποτέλεσμα που την έριξε από την κορυφή της βαθμολογίας!

Η Ούνικς Καζάν υπέστη καθίζηση στην τρίτη περίοδο του αγώνα, όπου και… διαλύθηκε με επί μέρους σκορ 32-17! Και κάπως έτσι από την ισοπαλία του ημιχρόνου (33-33) η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη βρέθηκε στο -15! Αυτή ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά στην αναμέτρηση, με την Ούνικς να μην καταφέρνει να επιστρέψει.

Πρώτος σκόρερ των ηττημένων ήταν ο Ράιμαρ Μόργκαν με 27 πόντους και ο Κώστας Καϊμακόγλου 11, ενώ για τους νικητές ο Τρε ΜαΚλίν μέτρησε 22 πόντους.

Η ήττα δεν επηρεάζει τη συμμετοχή της Ούνικς στα πλέι οφ, τα οποία αναμένεται να ξεκινήσουν σύντομα, αφού η κανονική περίοδος της VTB League ολοκληρώνεται στις 28 Απριλίου. Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν (εκτός από την Ούνικς) είναι οι ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Χίμκι, Κάλεβ Ταλίν, Ζενίτ, Λοκομοτίβ, Αστάνα και Νίζνι.

Ωστόσο, η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη αναζητεί την πρωτιά για να έχει πλεονέκτημα έδρας σε όλη τη διάρκεια των πλέι οφ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ήττα για την Ούνικς του Δημήτρη Πρίφτη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.