ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Μία νίκη μακριά από τον τίτλο η Ζαλγκίρις

Με ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο η Ζαλγκίρις πήρε τη νίκη στην έδρα της Λιέτουβος Ρίτας με 82-78 και πλέον χρειάζεται μία νίκη για να κατακτήσει το πρωτάθλημα. Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους έβλεπε την… πλάτη των γηπεδούχων μέχρι και το ημίχρονο (43-39). Ωστόσο, με το επιμέρους 9-24 της τρίτης περιόδου πέρασε μπροστά και έφτασε στην...

Με ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο η Ζαλγκίρις πήρε τη νίκη στην έδρα της Λιέτουβος Ρίτας με 82-78 και πλέον χρειάζεται μία νίκη για να κατακτήσει το πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους έβλεπε την… πλάτη των γηπεδούχων μέχρι και το ημίχρονο (43-39). Ωστόσο, με το επιμέρους 9-24 της τρίτης περιόδου πέρασε μπροστά και έφτασε στην επικράτηση.

Κορυφαίος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Ούντριχ που ολοκλήρωσε το ματς με 16 πόντους, ενώ ακολούθησαν οι Γουάιτ, Ντέιβις, Μιλάκνις και Γιανκούνας που είχαν από 9.

Από την ομάδα του Βίλνιους ο Έτσοντας σημείωσε 16 πόντους, ενώ ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, έχοντας 7 πόντους (3/8 σουτ) και 4 ριμπάουντ σε 23:57 παιχνιδιού.

*Εφόσον χρειαστεί

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μία νίκη μακριά από τον τίτλο η Ζαλγκίρις», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.