ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

VTB: Νίκη με ανατροπή για την Ούνικς Καζάν (vid)

Η Ούνικς (18-2) ξεπέρασε χάντικαπ 19 πόντων, για να φτάσει στη νίκη κόντρα στην Αστάνα (6-15) με 90-75. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα του Λεωνίδα Κασελάκη (8 π., με 4/6 διπ., 0/4 τριπ., 5 ριμπ., 2 ασίστ) ήταν μπροστά στο σκορ με 53-41. Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα της Ούνικς τους επέτρεψε να...

Η Ούνικς (18-2) ξεπέρασε χάντικαπ 19 πόντων, για να φτάσει στη νίκη κόντρα στην Αστάνα (6-15) με 90-75.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα του Λεωνίδα Κασελάκη (8 π., με 4/6 διπ., 0/4 τριπ., 5 ριμπ., 2 ασίστ) ήταν μπροστά στο σκορ με 53-41. Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα της Ούνικς τους επέτρεψε να σημειώσουν μόλις 22 πόντους (14 στο τρίτο, 8 στο τέταρτο). Ένα επί μέρους σκορ 23-6 έβαλε την Αστάνα στη θέση του οδηγού, με τη διαφορά να φτάνει στο 48-29!

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη ήταν ο Κίνο Κόλο με 18 πόντους και 6 ασίστ. Τον ακολούθησαν οι Στέφαν Λάσμε με 13 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Τζαμάρ Σμιθ με 12 πόντους.

Για τους ηττημένους, ο Τζάστιν Κάρτερ μέτρησε 23 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Στα άλλα παιχνίδια της Κυριακής 15 Απριλίου: Νίζνι – Ενισέι 79-85 (Γέλοβατς, Ουζίνσκιι, Οντουμ από 16π./Ντάουελ 23π.), Αβτοντορ – Τσμόκι Μινσκ 104-82 (Φρέιζερ 25π., Κλαρκ 24π./Σάντλερ 22π., Σαλάς 19π.).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «VTB: Νίκη με ανατροπή για την Ούνικς Καζάν (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.