ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

VTB: Αγχωτική νίκη για την Ούνικς του Πρίφτη (vids)

Η Ούνιξ Καζάν πέρασε δια πυρός και σιδήρου από την έδρα της Πάρμα και επικράτησε με 89-88 για την VTB League. Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη έφυγε με το”διπλό” από τις αποσκευές του, με τον Τζαμάρ Σμιθ να πραγματοποιεί συγκλονιστική εμφάνιση, σκοράροντας 31 πόντους. Από την αρχή του αγώνα το ματς ήταν ντέρμπι με την...

Η Ούνιξ Καζάν πέρασε δια πυρός και σιδήρου από την έδρα της Πάρμα και επικράτησε με 89-88 για την VTB League.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη έφυγε με το”διπλό” από τις αποσκευές του, με τον Τζαμάρ Σμιθ να πραγματοποιεί συγκλονιστική εμφάνιση, σκοράροντας 31 πόντους.

Από την αρχή του αγώνα το ματς ήταν ντέρμπι με την Πάρμα να έχει τον πρώτο λόγο, ωστόσο η Ούνικς έκανε καλύτερο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης αγωνίστηκε για περισσότερα από 33 λεπτά και σημείωσε 7 πόντους. Εξαιρετικός ήταν ο Έρικ ΜακΚόλουμ ο οποίος σκόραρε 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 44-39, 66-64, 88-89

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «VTB: Αγχωτική νίκη για την Ούνικς του Πρίφτη (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.