ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

VTB League: Νίκες για ΤΣΣΚΑ και Ούνικς (videos)

Νικηφόρα συνέχισαν στην VTB League ο Δημήτρης Ιτούδης με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και ο Δημήτρης Πρίφτης με την Ούνικς Καζάν.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας συνάντησε μικρή αντίσταση στο Περμ, με αντίπαλο την Πάρμα. Πήρε τη νίκη (79-69) χάρη σε ένα ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο.

Η εμφάνιση για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη δεν ήταν εντυπωσιακή, ωστόσο αυτό που μετράει είναι η νίκη, η 17η στη φετινή VTB League  σε 19 αγωνιστικές.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Γουίλ Κλάιμπερν, ο οποίος μέτρησε 18 πόντους και 8 ριμπάουντ. Τον ακολούθησε ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ με 17 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Η Ούνικς Καζάν πήρε το ντέρμπι από την Χίμκι (73-58). Η διαφορά έφτασε μέχρι τους 20 πόντους, αφού η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη δεν άφησε κανένα περιθώριο από το πρώτο λεπτό.

Ξεκίνησε το ματς με 16-0 (!) και προηγήθηκε με 20-9 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, διατηρώντας ουσιαστικά μέχρι το τέλος συντήρησε το προβάδισμα.

Ο Ράιμαρ Μόργκαν μέτρησε 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα για τους νικητές και ο Τζόρνταν Μίκι 21 για τους ηττημένους.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «VTB League: Νίκες για ΤΣΣΚΑ και Ούνικς (videos)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.