ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Ζαλγκίρις – Σιαουλιάι 86-80: Ο Ρίβερς γλίτωσε το κάζο!

Η Ζαλγκίρις τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Σιαουλιάι, όμως τελικά με πρώτο σκόρερ τον Κέι Σι Ρίβερς πήρε τη νίκη στις λεπτομέρειες (86-80).

Η ομάδα του Σάρας Γιασικεβίτσιους μετρά επτά σερί ήττες στην Ευρωλίγκα και λίγο έλειψε να γνωρίσει την πρώτη ήττα και εντός των τειχών, αφού η Σιαουλιάι της έβαλε πολύ δύσκολα!

Ωστόσο, ο Κέι Σι Ρίβερς ήταν σε πολύ καλή κατάσταση (22 πόντοι σε 18 λεπτά), φτάνοντας σε δύσκολη νίκη με 86-80 και το 14-0 στο πρωτάθλημα έναντι της αντίπαλου της, που έχει πλέον 4-9 πλέον στην LKL.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – VTB: Έρχεται με… φόρα η Χίμκι στο ΣΕΦ

Πλέον η Ζαλγκίρις στρέφει την προσοχή της στη διαβολοβδομάδα με Εφές στο Κάουνας (17/12) και Χίμκι στη Ρωσία (20/12) για την Euroleague.

Δεκάλεπτα: 17-23, 43-46, 66-60, 86-80.