ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ

Ολυμπιακός: Μία γεμάτη «ερυθρόλευκη» ημέρα

Μετά από καιρό ο Ολυμπιακός είχε μία τόσο «γεμάτη» ημέρα σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ...

Η Τετάρτη ήταν από τις καλύτερες ημέρες της φετινής σεζόν που είχε ο Ολυμπιακός σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ με τον συνδυασμό των δύο νικών. Κατάφεραν οι «ερυθρόλευκοι» να νικήσουν στο ποδόσφαιρο με 4-1 την ΑΕΛ και το βράδυ στο μπάσκετ τη Χίμκι στην παράταση.

Δύο αγώνες οι οποίοι δεν είχαν να κάνουν μόνο με τις νίκες, αλλά ήταν ματς τα οποία «γέμισαν» τον κόσμο της ομάδας του Πειραιά. Στην μπάλα ο Ολυμπιακός έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο.

Στο πρώτο ημίχρονο έκαναν τα πάντα οι «ερυθρόλευκοι». Έβαλαν τέσσερα γκολ, έχασαν ευκαιρίες, πρόσφεραν και θέαμα. Οι φάσεις που δημιούργησαν αλλά και τα γκολ που μπήκαν ήταν αποτέλεσμα ωραίων συνεργασιών. Το μόνο άσχημο ήταν πως το γήπεδο ήταν άδειο και δεν ήταν ο κόσμος μέσα για να χειροκροτήσει την ομάδα για την μπάλα που έπαιξε.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός: Έρχεται και υπογράφει ο Τσούμιτς (vid)

Ο Μασούρας και το κέρδος που έχει ο Ολυμπιακός

Το τελευταίο διάστημα ο Πέδρο Μαρτίνς έχει αποφασίσει να ανοίξει το ροτέισον του.

Να δώσει ευκαιρίες σε όλους τους ποδοσφαιριστές που έχει στο έμψυχο δυναμικό του και να αρχίσει να αξιοποιεί όλο το υλικό. Από τη μία είναι και λογικό να το κάνει τώρα. Από τη στιγμή που τελείωσαν οι υποχρεώσεις στην Ευρώπη, αρχίζουν και πάλι τον Φλεβάρη.

Έρχεται και το Κύπελλο που χρειάζεται και εκεί όλους του τους παίκτες σε ετοιμότητα.

Μόνο σε καλό μπορεί να βγει στον Ολυμπιακό το γεγονός ότι ο Μαρτίνς ανοίγει το ροτέισον του. Μπήκε την Τετάρτη ο Μπρούνο και έβγαλε διάθεση και όρεξη για μπάλα. Μπήκε ο Μπα, όπως και ο Γκασπάρ.

Έχουμε πει ξανά πως δεν περισσεύει κανείς, όλοι χρειάζονται και θα φανεί αυτό και στη συνέχεια.

Τώρα έχει επιστρέψει πλέον για τα καλά και ο Λάζαρος. Σύντομα θα πάρει τον χρόνο συμμετοχής που θέλει και ο ίδιος για να μπει στο γήπεδο και να κάνει τα δικά του!

Από εκεί και πέρα στα τελευταία ματς ο Ολυμπιακός βλέπει τον Μασούρα να βρίσκει και πάλι τον καλό του εαυτό.

Ή για να το πούμε πιο καλά, είναι καλύτερος από τον προηγούμενο Μασούρα!

Τώρα βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα πιο εύκολα και το γεγονός ότι έχει βάλει τέσσερα γκολ σε δύο σερί ματς, του δίνει αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια. και αυτό μόνο σε καλό μπορεί να βγει στην ομάδα.

Θύμισε ωραίες ημέρες…

Το απόγευμα είδαμε ωραίο ποδόσφαιρο και το βράδυ καλό μπάσκετ!

Ήταν τέτοια η ροή της δουλειάς που μου επέτρεψε να πάω εκτός από το Καραϊσκάκη και στο ΣΕΦ. Είδαμε και εκεί το ματς, με τον Ολυμπιακό να μας ξυπνάει μνήμες όχι από το τόσο μακρινό παρελθόν.

Πήρε ένα ματς το οποίο φαινόταν χαμένο. Ανέτρεψε διαφορά 9 πόντων μέσα σε μόλις ένα λεπτό αγώνα!

Μέχρι και κόσμος που έφυγε από το γήπεδο υπήρξε όταν η Χίμκι πήγε στο +9. Είναι αυτό που είχε χάσει η ομάδα. Την εμπιστοσύνη που είχε η ίδια δημιουργήσει πως μπορεί να γυρίσει ένα φαινομενικά χαμένο ματς.

Τώρα όμως με αυτό που έκανε αρχίζει να «χτίζει» και πάλι εμπιστοσύνη…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Μία γεμάτη «ερυθρόλευκη» ημέρα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.