ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Όπως σε όλο το πρωτάθλημα, χαλαρός…

Ο Δημήτρης Μαργωμένος σχολιάζει τον αγώνα Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη...

Είχε νικητή το ματς Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ και αυτός ήταν ο Ολυμπιακός!

Η αλήθεια είναι πως οι «ερυθρόλευκοι» δε δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα για αυτό το 1-0 στο ματς Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη. Θα μπορούσε να πει κανείς πως ήρθε στο… χαλαρό η νίκη για τους Πειραιώτες. Δε χρειάστηκε να τσιτώσουν ιδιαίτερα μέσα στο ματς και όταν το έκαναν αυτό για λίγα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, είχαν ένα γκολ, ένα δοκάρι και πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Το ματς αυτό στο Καραϊσκάκη ήταν για τον Ολυμπιακό όπως όλη η σεζόν φέτος στη Super League, στο… χαλαρό! Όπως χαλαρός ήταν ο Ολυμπιακός στο μεγαλύτερο διάστημα της σεζόν στην οποία και αναδείχθηκε πρωταθλητής, έτσι χαλαρός ήταν και στο Καραϊσκάκη.

Δυστυχώς για τον ΠΑΟΚ αυτή είναι η αλήθεια, αν εξαιρέσει κανείς τα πρώτα 20 λεπτά από εκεί και πέρα δεν άγχωσε ιδιαίτερα τους «ερυθρόλευκους» στο γήπεδό τους. Και αν αυτό το ματς αποτέλεσε πρόβα τελικού Κυπέλλου Ελλάδας, τότε μάλλον από τώρα έχει βγει ο νταμπλούχος Ελλάδας!

Είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα ο Ολυμπιακός εδώ και δύο χρόνια και δε χωρά αμφιβολία από κανέναν…

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Μόνο ο Ολυμπιακός στο… χαλαρό

Στο γήπεδο φαινόταν πως ο Ολυμπιακός ήταν πιο χαλαρός, δεν «καιγόταν» άλλωστε αφού το πρωτάθλημα το έχει αποκτήσει εδώ και καιρό με 20 βαθμούς διαφορά. Έπαιξε χωρίς άγχος και αυτό του βγήκε μέσα στο γήπεδο.

Αντιθέτως, δεν ίσχυε το ίδιο για τον ΠΑΟΚ. Οι Θεσσαλονικείς έτρεξαν, κλώτσησαν κυνήγησαν αλλά δεν μπορούσαν το κάτι παραπάνω απέναντι στην ανωτερότητα του Ολυμπιακού. Δεν υπάρχει καμία υπεροψία αλλά αυτή είναι η αλήθεια, πως οι Πειραιώτες είναι καλύτεροι και αν σε ματς που ήταν χαλαροί είδαμε αυτήν την εικόνα στο γήπεδο, όταν τσιτώσουν τι θα γίνει…

ΥΓ: Γιορτή, πρωτάθλημα, όλα καλά, αλλά αν ο Σωκράτης δεν μπορέσει να παίξει στον τελικό θα είναι σημαντική απώλεια.

ΥΓ2: Το ματς στον τελικό Κυπέλλου σίγουρα θα είναι διαφορετικό, αλλά υπάρχει διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες και έχει φανεί όλη τη χρονιά αυτό.

Επιβλητικός στη φιέστα για το 46ο πρωτάθλημα (vids)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Όπως σε όλο το πρωτάθλημα, χαλαρός…», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.