ΑΤΖΕΝΤΑ

Κριστιάνο Ρονάλντο: Όταν κατάφερε να πετύχει γκολ σε κάθε αγωνιστικό λεπτό ενός αγώνα!

Ένα από τα ποιο ενδιαφέρον ρεκόρ στην ιστορία του ποδοσφαίρου κατάφερε να πετύχει ο Κριστιάνο Ρονάλντο σαν σήμερα.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο άνθρωπος των ρεκόρ και αυτό είναι γνωστό και αδιαμφισβήτητο. Το ρεκόρ που πέτυχε όμως σαν σήμερα στις 11 Φεβρουαρίου του 2014, είναι σίγουρα ένα από τα πιο αξιοθαύμαστα στο ποδόσφαιρο και ένα που ελάχιστοι γνωρίζουν.

Στις 11 Φεβρουαρίου του 2014, η τότε ομάδα του πορτογάλου σταρ, Ρεάλ Μαδρίτης, αντιμετώπιζε την συμπολίτισσα της Ατλέτικο Μαδρίτης για την ημιτελική φάση του Copa del Rey.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο μέχρι πριν από εκείνο το ματς είχε καταφέρει στην καριέρα του να πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ σε κάθε λεπτό ενός ενενηντάλεπτου αγώνα εκτός από ένα! Το 7ο λεπτό! Αρκετά ειρωνικό για τον… CR7 o οποίος φέρει περήφανα από την αρχή της καριέρας του το νο 7 στη στη φανέλα του.

Στον αγώνα με την Ατλέτικο, όμως, ο Ρονάλντο θα καταφέρει να βάλει την υπογραφή του σε ένα ακόμη από τα πολλά ρεκόρ που έχει σημειώσει στη καριέρα του. Για την ακρίβεια αυτή τη φορά το ρεκόρ το δημιούργησε καθώς κανείς άλλος ποδοσφαιριστής δεν έχει πετύχει κάτι παρόμοιο μέχρι σήμερα.

Ο Κριστιάνο κέρδισε πέναλτι στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης και εκτελώντας το ο ίδιος ένα λεπτό αργότερα πέτυχε κάτι αξιομνημόνευτο και ξεχωριστό: να έχει σημειώσει από ένα γκολ σε κάθε λεπτό ενός ποδοσφαιρικού αγώνα!

Ο αγώνας τελικά έληξε 0-2 με δεύτερο γκολ του Ρονάλντο και πρόκριση της Ρεάλ στον τελικό του ισπανικού Κυπέλλου.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κριστιάνο Ρονάλντο: Όταν κατάφερε να πετύχει γκολ σε κάθε αγωνιστικό λεπτό ενός αγώνα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.