ΑΤΖΕΝΤΑ

Σαν Σήμερα: Το απίστευτο ρεκόρ του Κριστιάνο Ρονάλντο

Ένα απίστευτο ρεκόρ πέτυχε σαν σήμερα 11 Φεβρουαρίου του 2014 ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τη φανέλα της Ρεάλ καθώς στο παιχνίδι κυπέλλου κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης κατόρθωσε να σημειώσει γκολ σε όλα τα αγωνιστικά λεπτά ενός ποδοσφαιρικού αγώνα!

Σαν Σήμερα: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έχει καταφέρει να σπάσει αλλά και να δημιουργήσει αμέτρητα ρεκόρ.

Ένα από αυτά διαμορφώθηκε στις 11 Φεβρουαρίου του 2014 όταν ο Πορτογάλος Σούπερ Σταρ απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης του Τσόλο Σιμεόνε, πέτυχε κάτι το μοναδικό στην ιστορία του ποδοσφαίρου!

Πιο συγκεκριμένα ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο παιχνίδι για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ισπανίας με την Ατλέτικο Μαδρίτης (0-2) δημιουργεί ένα μοναδικό ρεκόρ, με το γκολ που πετυχαίνει στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με την φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης, έχει σκοράρει σε όλα τα αγωνιστικά λεπτά ενός 90λέπτου, κάτι ξεχωριστό αφού κανένας άλλος παίκτης δεν το έχει καταφέρει!

Τα περισσότερα γκολ τα έχει πετύχει στο 90′ (22) και αμέσως μετά στο 45′ (12), δηλαδή στο τέλος των δύο ημιχρόνων.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Κι επίσημα πρώτος σκόρερ όλων των εποχών!

Κορυφαίος σκόρερ όλων των εποχών στην ιστορία του ποδοσφαίρου, σε επίσημους αγώνες, έγινε ο Κριστιάνο Ρονάλντο.

Από το βράδυ της Τετάρτης (20/01) ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ηγέτης της Γιουβέντους είναι ο παίκτης, που έχει σημειώσει τα περισσότερα γκολ σε επίσημα παιχνίδια.

Ο CR7 άνοιξε τον δρόμο για την κατάκτηση του Σούπερ Καπ Ιταλίας από την ομάδα του (2-0 τη Νάπολι) και με το γκολ αυτό στο 66ο λεπτό έφτασε τα 760 γκολ στην καριέρα του σε 1040 ματς. Έγινε έτσι, ο παίκτης με τα περισσότερα από κάθε άλλον στα χρονικά του επαγγελματικού ποδοσφαίρου.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σαν Σήμερα: Το απίστευτο ρεκόρ του Κριστιάνο Ρονάλντο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.